Фізичні вправи не тільки допомагають підтримувати тіло у формі, а й мають значний вплив на роботу мозку. Дослідження доводять, що тренування покращують пам’ять, інтелект і увагу, а їхній вплив триває набагато довше, ніж вважалося раніше.
Фізична активність і мозок - нові відкриття
Вчені з Університетського коледжу Лондона дослідили, як вправи впливають на когнітивні здібності. У проєкті взяли участь 76 людей віком старше 50 років, пише Inc.
Протягом восьми днів учасники носили трекери активності й проходили щоденні тести на пам’ять. Результати дослідження, опубліковані в "International Journal of Behavioural Nutrition and Physical Activity", підтвердили, що ефекти фізичної активності на мозок тривають до наступного дня, а не зникають за кілька годин.
Співавторка дослідження Мікаела Блумберг зазначила, що регулярна фізична активність здатна поліпшувати короткочасну пам'ять і зберігати цей ефект довше, ніж передбачалося раніше.
Як тренування змінюють мозок
Інші науковці з журналу "PLOS Biology" дослідили, як спосіб життя, зокрема фізичні вправи й сон, впливають на нервову систему. Їхні результати вразили, зміни в мозку можуть тривати до 15 днів. Ана Тріана, керівниця дослідження, пояснила, що мозок реагує на фізичну активність не лише в момент тренування, але й протягом тижнів.
Це означає, що наше тіло і розум взаємопов’язані, дотримання режиму фізичної активності та сну сприяє тривалому покращенню когнітивних функцій, таких як пам'ять і концентрація.
Мотивація рухатися далі
Автор дослідження Ден Пінк підкреслив, що позитивний вплив фізичних вправ зберігається навіть після завершення тренувань.
"Тренуйтеся сьогодні — і ваш мозок працюватиме краще завтра, післязавтра і ще довше" - закликав він
Таким чином, фізична активність — це не лише турбота про здоров’я, а й інвестиція у вашу розумову продуктивність на багато днів уперед.
Раніше ми повідомляли, можна старіти без деменції: які кроки вбережуть від слабоумства?
Схуднути за 10 днів перед Новим роком: на святі виблискуватимете з ідеальною фігурою - детальніше на Знай.ua.