«Різдвяні традиції, які об’єднують»: Мінкульт і Новий канал запустили спільний диджитал-проєкт
«Різдвяні традиції, які об’єднують»: Мінкульт і Новий канал запустили спільний диджитал-проєкт

«Різдвяні традиції, які об’єднують»: Мінкульт і Новий канал запустили спільний диджитал-проєкт

Ідея цих відео — показати Різдво як об’єднавчий фактор і для українців, і для всієї Європи — належить Мінкульту.

Міністерства культури та стратегічних комунікацій України і Новий канал запустили новий спільний диджитал-проєкт «Різдвяні традиції, які об’єднують». Про це повідомляє пресслужба МКСК.

«З 2023 року в Україні розпочали святкування Різдва за григоріанським календарем разом із європейськими країнами — 25 грудня. Та нас поєднують не лише дати, а й більшість традицій. Спільний діджитал-проєкт Міністерства культури та стратегічних комунікацій України й Нового каналу “Різдвяні традиції, які об’єднують” саме про це», — йдеться у повідомленні.

Серія з п’яти роликів буде опублікована в соцмережах МКСК та Нового каналу. Кожен з них присвячений окремій традиції святкування Різдва як в Україні, так і в інших європейських країнах. Українські традиції, як-от дідух, різдвяна зірка, кутя чи Маланка, мають відповідники у країнах Заходу. Однак є й відмінність — уже 10 років Україна зустрічає Різдво в умовах війни. Тож один із роликів буде присвячений тому, як військові обмінюються традиціями, зберігаючи дух свята, інформують у відомстві.

Повідомляється, що ідея цих відео — показати Різдво як об’єднавчий фактор і для українців, і для всієї Європи — належить Мінкульту.

За візуальну частину відповідала диджитал-команда Нового каналу, яка доступно розповідає про культуру молодіжній авдиторії в соцмережах.

До створення роликів долучили Дар’ю Анцибор та Анну Ніколаєву — культурологинь та авторок науково-популярного ютуб-подкасту «Пороблено», присвяченого антропологічним дослідженням і традиційній культурі.

«Різдво — це свято, яке дарує світло, тепло й віру та об’єднує людей з різних куточків України. Це час, коли родини збираються за святковим столом, колядники несуть радість у сусідні квартири та будинки, а захисники обмінюються регіональними традиціями і зустрічають Різдво у бліндажах. 

Дивіться ролики в соцмережах МКСК, Нового каналу та пам’ятайте — Різдво об’єднує!» — закликають у міністерстві.

Президент наголосив, що пропри все, ми не втратили своїх цінностей, «і тому сьогодні ми вшановуємо всіх, хто віддав життя, захищаючи нас. Ми молимося сьогодні за всіх, хто на фронті, щоб повернулися живими. За всіх, хто в полоні, щоб повернулися додому. За всіх, кого Росія загнала в окупацію. Всіх, кого змусила поїхати. Всі, кому непросто, але вони не втратили Україну в собі, а отже, їх ніколи не втратить Україна».

Володимир Зеленський також згадав автора всесвітньовідомої щедрівки Миколу Леонтовича, який декілька років працював у Покровську, котрий зараз намагається знищити російська армія. Саме в цьому місті на Донеччині була створена друга редакція «Щедрика», який зараз є одним з найвідоміших творів, що виконується на Різдво в усьому світі вже протягом десятків років.

Фото: пресслужба МКСК

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Європа Соцмережі Різдво
Джерело матеріала
loader
loader