Ціна на часник в Україні злетіла до рекордних позначок через низку факторів, серед яких неврожай, скорочення посівних площ та обмеження імпорту. Поля, де вирощують цей популярний овоч, за останні чотири роки зменшилися на 14%, а впровадження сучасних технологій вирощування залишається недостатнім.
Дефіцит товарного часнику призвів до того, що його ціна в грудні перевищила 200 грн за кілограм, пише LIGA.net.
Європейський ринок також відчуває нестачу часнику. Наприклад, у німецьких та австрійських магазинах його вартість сягає 6 євро за кілограм, а подекуди доходить до 20 євро. Це пов'язано з тим, що постачальники вже використали квоти на імпорт китайського часнику і тепер змушені сплачувати штрафи у розмірі 1200 євро за тону. Навіть за таких умов європейські споживачі готові купувати цей товар.
В Україні ситуація ускладнюється ще й тим, що на тлі європейського дефіциту український часник іноді експортують у невеликій кількості, навіть у такі далекі країни, як Японія. Це створює додатковий тиск на внутрішній ринок, що провокує зростання цін.
Попри всі труднощі, нинішня ситуація відкриває великі перспективи для фермерів. Вирощування часнику в промислових масштабах може стати надзвичайно вигідним бізнесом, враховуючи високий попит і зростання цін. Зараз саме час звернути увагу на цю нішу та вдосконалити підходи до виробництва, щоб скористатися можливостями ринку.
Раніше ми повідомляли, виживати стане важче: у зимовий період ціни на продукти можуть злетіти ще на 15%.
Продавців змусять казати правду: як зміняться цінники вже скоро - детальніше на Знай.ua.