ISW: Путін вніс згадки про «русофобію» та «денацифікацію» України у нову стратегію боротьби з «екстремізмом»
ISW: Путін вніс згадки про «русофобію» та «денацифікацію» України у нову стратегію боротьби з «екстремізмом»

ISW: Путін вніс згадки про «русофобію» та «денацифікацію» України у нову стратегію боротьби з «екстремізмом»

Документ називає Україну головним джерелом екстремізму і вказує, що Росії необхідно це джерело «ліквідувати». Аналітики вважають, що цим Кремль хоче виправдати свої заклики до усунення української влади як «антиекстремістські» заходи.

Російський правитель Володимир Путін закріпив так звану політику «денацифікації» України в новій державній стратегії РФ з протидії «екстремізму». Документ проаналізували експерти Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики вважають, що цим Путін демонструє, що він продовжує висувати ті самі вимоги щодо відсторонення української влади, які він висунув у 2022 році, коли розпочав повномасштабне вторгнення в Україну.

Путін підписав  нову Стратегію протидії екстремізму в Росії 28 грудня. Попередня версія такої стратегії була укладена в 2020 році.

Стратегія 2024 року також вперше містить згадки про «русофобію», яку документ визначає як «недружнє, упереджене та вороже» ставлення і «дискримінаційні дії» щодо російських громадян, мови та культури з боку недружніх до Росії держав.

Документ 2024 року, на відміну від версії 2020 року, також називає Україну головним джерелом екстремізму і звинувачує її в поширенні «неонацистських ідей». У документі вказано, що Росії потрібно «ліквідувати» джерело екстремістських загроз, яке походить з України, пише ISW.

Фахівці нагадують, що в лютому 2022 року, коли Путін розпочав повномасштабне вторгнення в Україну, він заявив, що Росія проводить «денацифікацію» України — спробу виправдати усунення законної, демократично обраної влади України.

Експерти відзначають, що Путін зробив подібні заяви нещодавно, чим підтвердив свою відмову розглядати компроміси щодо його вимог, висунутих наприкінці 2021-го та на початку 2022 року.

За словами аналітиків, згадки в документі про «русофобію» та «дискримінацію» російських громадян, мови та культури також збігаються з нещодавньою тезою міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що така нібито дискримінація з боку нинішньої української влади є «першопричиною» війни Росії проти України, яку необхідно розглянути на будь-яких майбутніх переговорах.

«Кремль, імовірно, використає цей новий стратегічний документ, щоб виправдати свої заклики до усунення української влади як "антиекстремістські" заходи», — пише ISW.

Аналітики відзначають також, що деякі пункти підписаної Путіним стратегії щодо посиленої міграційної політики матимуть резонанс у російській провоєнній ультранаціоналістичній спільноті. Це, ймовірно, є частиною зусиль Кремля на заспокоєння та завоювання прихильності цього ключового електорату.

Зокрема, документ стверджує, що мігранти сприяють поширенню екстремізму в Росії, закликає посилити боротьбу з «пропагандистськими заходами» серед мігрантів. Крім того, документ закликає Росію скоригувати освітні програми в країнах Південного Кавказу та в Центральної Азії, щоб запобігти поширенню «русофобії».

ISW нагадує, що російські ультранаціоналістичні військові блогери неодноразово закликали Росію до більш жорсткої міграційної політики і скаржилися на «русофобію» в колишніх радянських республіках, таких як Казахстан.

Фото: скриншот

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Росія Володимир Путін Кремль
Джерело матеріала
loader
loader