Приклад Західної Німеччини 1955 року актуальний для України ‒ дипломат
Приклад Західної Німеччини 1955 року актуальний для України ‒ дипломат

Приклад Західної Німеччини 1955 року актуальний для України ‒ дипломат

Приклад Західної Німеччини 1955 року актуальний для України ‒ дипломат

Мирні переговори мають враховувати бойові реалії, але не змінювати принцип територіальної цілісності України, вважає він.

Справедливий мир в Україні неможливий без чітких гарантій безпеки для територій, які не перебувають під окупацією. Саме цього, за словами екскоординатора Держдепартаменту США з питань санкційної політики Деніела Фріда, намагається уникнути Росія, прагнучи зробити Україну слабкою та вразливою для подальшої агресії.

Таку думку дипломат висловив в інтерв'ю "Еспресо".

Фрід нагадав, що історія 1955 року може слугувати прикладом для вирішення нинішньої ситуації. Тоді уряд Західної Німеччини, не відмовляючись від претензій на об’єднання з окупованою Радянським Союзом Східною Німеччиною, вступив до НАТО. Гарантії безпеки, передбачені Статтею 5 Північноатлантичного договору, поширювалися лише на Західну Німеччину, тоді як об’єднання країни мало здійснюватися виключно мирними засобами.

"На той час цей компроміс не мав широкої підтримки, однак з плином часу виявився мудрим рішенням", ‒ зазначив дипломат.

Фрід наголосив, що Захід повинен зберігати принципову позицію щодо невизнання анексії будь-яких територій України Росією. Як приклад, він згадав політику Сполучених Штатів, які раніше не визнавали японську окупацію Маньчжурії, а також радянську анексію країн Балтії.

"У першій адміністрації Дональда Трампа держсекретар Майк Помпео підтвердив цю традицію, заявивши, що Сполучені Штати ніколи не визнають анексії Криму Росією", ‒ додав Фрід.

Дипломат підкреслив, що під час будь-яких переговорів необхідно враховувати поточні реалії на полі бою, але це не повинно змінювати основоположний принцип ‒ повагу до територіальної цілісності України.

"Сполучені Штати мають й надалі дотримуватися цих прецедентів, аби забезпечити справедливий і тривалий мир", ‒ підсумував він.

Нагадаємо, глава російського МЗС Сєргєй Лавров заявив, що Москву не влаштовують пропозиції команди обраного президента США Дональда Трампа щодо припинення війни в Україні. Він висловив незгоду з пропозиціями відтермінувати вступ Києва у НАТО та розмістити на українській території миротворчий контингент з ЄС та Британії.

Раніше президент Володимир Зеленський говорив, що угода про припинення вогню між Росією та Україною може бути досягнута, якщо підконтрольну Києву територію візьмуть "під парасольку НАТО". Окуповані Москвою території при цьому мають бути повернені пізніше дипломатичним шляхом. Проте згодом заявив, що Україна ніколи не погодиться на запрошення до НАТО лише частини територій.

Джерело матеріала
loader
loader