Офіс генпрокурора не знайшов підтверджень неправомірності отримання інвалідності хмельницькими прокурорами
Офіс генпрокурора не знайшов підтверджень неправомірності отримання інвалідності хмельницькими прокурорами

Офіс генпрокурора не знайшов підтверджень неправомірності отримання інвалідності хмельницькими прокурорами

Офіс генерального прокурора під час службового розслідування не зміг підтвердити факт неправомірного отримання інвалідності жодного із 67 прокурорів Хмельницької прокуратури. А тому за результатом розслідування жодного з прокурорів не було звільнено. Про це інформує Офіс генпрокурора у відповідь на запит, повідомляє Центр протидії корупції.

ЦПД звернувся до відомства, щоб дізнатися про результати службового розслідування - чи отримали хмельницькі прокурори інвалідності, користуючись своїми службовими повноваженнями чи статусом. ОДП повідомив, що не зміг навіть підтвердити факт неправомірного отримання інвалідності жодного із 67 прокурорів Хмельницької прокуратури.

- За результатами службового розслідування 09.12.2024 складено висновок, який 13.12.2024 затверджений виконувачем обов'язків Генерального прокурора. У резолютивній частині висновку зазначено, що з огляду на обмеженість коштів службового розслідування об'єктивно підтвердити або спростувати опубліковану у ЗМІ інформацію про використання прокурорами органів прокуратури своїх службових повноважень чи службового статусу та пов'язаних з цим можливостей з метою отримання інвалідності неможливо без проведення процесуальних дій та ухвалення процесуальних дій. кримінальному провадженні, - йдеться у відповіді ОДП.

На запитання, чи притягнули до відповідальності хмельницьких прокурорів за наслідками розслідування, в ОДП не відповіли. Раніше ОДП повідомив, що під час службового розслідування про зловживання з отримання інвалідності було звільнено 5 прокурорів, ще 7 - звільнено з адміністративних посад. Однак не зазначив, що йдеться саме про звільнення хмельницьких прокурорів.

ОДП повідомив, що передав висновки цього службового розслідування до Державного бюро розслідувань, яке веде кримінальне провадження у цій справі. У ЦПК вважають, що таким чином ОГП засекретив інформацію про кількість звільнених прокурорів та притягнення їх до відповідальності: "Так, хмельницькі прокурори з фейковими інвалідностями залишилися на своїх посадах та за своїх повноважень. Вони зможуть працювати як мінімум до завершення розслідування, як максимум - до винесення обвинувального вироку судом, який може тривати роками".

  • 17 жовтня головного прокурора Хмельницької області Олексія Олійника звільнили після скандалу з оформленням "інвалідності" для нього та 49 підлеглих.
  • Президент Володимир Зеленський 22 жовтня після засідання РНБО видав указ, згідно з яким до 31 грудня 2024 року в Україні мають бути ліквідовані усі медико-соціальні експертні комісії.
Теги за темою
Прокуратура
Джерело матеріала
loader
loader