"Свято стало простором для насильства": чого бояться німці у новорічну ніч
"Свято стало простором для насильства": чого бояться німці у новорічну ніч

"Свято стало простором для насильства": чого бояться німці у новорічну ніч

У Німеччині в новорічну ніч жінки та підлітки практично зникли із громадського простору через страх насильства.

Влада Німеччини ретельно готується до новорічної ночі, щоб зробити її максимально безпечною для громадян, мігрантів та туристів. Але ризик насильства під час свята настільки збільшився останніми роками, що багато жінок і підлітків вважають за краще не залишати свої будинки 31 грудня через страх.

Про це розповіла професор Франкфуртського університету імені Ґете соціолог Сюзанна Шретер в інтерв'ю BILD.

"Зони із забороною носіння петард, обмеження на використання феєрверків, десятки тисяч поліцейських на цілодобовому чергуванні — все це має зробити майбутню новорічну ніч у Німеччині безпечною. Міністр внутрішніх справ ФРН Ненсі Фезер заявила, що проти порушників буде застосована вся суворість закону", — пише видання.

Однак Шретер попереджає про серйозні ризики для мирних жителів і стверджує, що за останні кілька років у Німеччині сформувався "простір для насильства" у цю пору року. За її словами, у період святкування Різдва та Нового року почастішали масові акти насильства. Крім того, цю проблему влада намагається замовчувати, тому що інцидент часто пов'язаний з мігрантами.

Наприклад, соціолог нагадала про масштабні заворушення в Берліні два роки тому, коли зі 145 затриманих поліцією людей щонайменше 111 виявилися мігрантами або особами з міграційним минулим.

"З того часу жінки в новорічну ніч практично зникли з громадського простору. Батьки все частіше забороняють підліткам виходити з дому, побоюючись за їхню безпеку, і ці побоювання цілком виправдані", — зазначила професор.

Шретер вважає, що те, що відбувається у новорічну ніч у великих німецьких містах, вже давно виходить за рамки звичайного молодіжного бунтарства.

"Розвиток цієї ситуації викликає крайнє занепокоєння. Негативні аспекти, такі як насильство в громадських місцях, найчастіше табуюються. Це призвело до створення простору для насильства, яким користуються ті, хто хоче демонструвати свою перевагу та відчувати межі дозволеного", — наголосила соціолог.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader