Про це в телеефірі заявила уповноважена Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей Ольга Решетилова, повідомляючи про перші кроки на посаді, передає Укрінформ.
«Зараз у мене така координаційна роль, і найперша задача, яку ставить Президент, - це прийняття законопроекту «Про військового омбудсмена». Ми над ним працювали і раніше, я входила до робочої групи, яка створена на базі Міністерства оборони, і він уже практично фіналізований. Я думаю, що буквально найближчими днями остаточна версія буде представлена Президенту, і я сподіваюся, що ми зможемо її обговорити і вносити в парламент», - повідомила Решетилова.
Вона додала, що допоки в Україні немає відповідного закону, формально вона не може називатись військовим омбудсменом.
«Хоч мене називають військовим омбудсменом, насправді я ним не є, тому що в Україні немає закону про військового омбудсмена. Наразі я є уповноваженою президента, за що йому дуже дякую, оскільки, користуючись його довірою, я власне можу виконувати певні задачі. Задача №1 - це прийняття закону, задача №2 - вирішення найбільш нагальних питань», - зазначила Решетилова, додавши, що йдеться про велику кількість скарг щодо нестатутних відносин, непорозуміння у військових частинах, забір аналізу ДНК під час вступу на військову службу та ін.
Відповідаючи на запитання, чому правозахисниця погодилась посісти посаду військового омбудсмена, Решетилова наголосила: «Тому що, мені здається, іншого історичного шансу може не бути, тому що зараз критичний момент для Сил оборони і ми повинні максимально їм допомогти вистояти, допомогти повернути віру у справедливість і допомогти перемогти».
Як повідомляв Укрінформ, 30 грудня 2024 року Президент Володимир Зеленський призначив правозахисницю Ольгу Решетилову (Кобилинську) уповноваженою Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їх сімей.