Таку думку в коментарі Укрінформу висловив депутат Бундестагу від Християнсько-демократичного союзу, член парламентського Комітету у закордонних справах і Підкомітету з питань роззброєння, контролю над озброєннями та нерозповсюдження Родеріх Кізеветтер.
«Ті, хто вже зараз виключає майбутню участь солдатів Бундесверу у забезпеченні миру, діє недбало і не може серйозно закликати до мирних переговорів, не говорячи, як цей мир буде забезпечено», - заявив політик.
За його словами, кожен, хто продовжує вимагати негайного припинення вогню або мирних переговорів, повинен одночасно чесно говорити, як це припинення вогню буде забезпечено. Як би не виглядав післявоєнний порядок, уже зараз зрозуміло, що Європа потребує десятиліть безпеки перед Росією, і лінія припинення вогню має бути забезпечена потужними військами.
«Ефективними та реалістичними, враховуючи наші обмежені матеріальні та людські ресурси в Європі, миротворчі сили будуть тоді, коли миротворча діяльність буде вбудована в архітектуру європейської та трансатлантичної безпеки, а отже й НАТО, оскільки тоді ядерна захисна парасолька також поширюватиметься на Україну», - вважає колишній офіцер Бундесверу.
На його переконання, має бути зрозуміло, що Росія, допоки вона має сильнішу позицію, буде жорстоко випробовувати будь-яке припинення вогню. Ось чому так нереально те, що припинення вогню чи переговори, заморожування чи інші псевдорішення приведуть до стійкого та справедливого миру. Реалістичніше те, що це призведе до розширення війни та підкорення України, поки вона не буде в позиції сильного.
Депутат вважає, що у військовому та дипломатичному плані має сенс і є стійким рішенням чітко підтримати план перемоги Президента України Володимира Зеленського, як це зробили країни Балтії та Скандинавії. Це єдина політична концепція, яка може привести до сталого і справедливого миру.
Таким чином, на його переконання, найшвидший і найефективніший спосіб досягти миру — це значно розширити військову підтримку України, щоб вона «набула імпульсу сили», а в разі припинення вогню — чого наразі ще не передбачається — швидко прийняти Україну до НАТО, щоб заходи стримування та концепцію інтегрованого стримування та оборони можна було зв’язати з присутністю майбутніх миротворців.
Україна, підкреслив Кізеветтер, не може погодитися на нічим не забезпечене припинення вогню. Отже, політикам у такій країні, як Німеччина, які вже відмовляються забезпечити та гарантувати припинення вогню, слідувало би припинити штовхати Україну до «Мінська-3» або до односторонніх переговорів.
Відповідаючи на зауваження, що згідно з опитуванням, більшість німців не вітають ідею участі ФРН у миротворчій місії, Кізеветтер зазначив, що «не будував би політичну позицію на базі опитувань».
«Населення очікує чіткої позиції та орієнтації й, безумовно, буде готове до участі також і Німеччини в новій архітектурі безпеки в Європі, щоб забезпечити мир. Для цього потрібні політики, які демонструють волю, чітку позицію щодо миру, а не ті, хто покладається на нагнітання страху та особливий німецький шлях», - сказав консервативний політик.
Його, за власним визнанням, дуже хвилює «особливий німецький підхід щодо Москви».
Кізеветтер упевнений, що з військової та дипломатичної точки зору умови для припинення вогню наразі не існують. Він вважає припинення вогню в осяжному майбутньому дуже нереалістичним, оскільки Україна не є в позиції сильного, а Росія не зацікавлена в переговорах. Якщо Україну все-таки дотиснули б за погодженням з Москвою до припинення вогню, це дуже зашкодило б Україні, це було б рівносильно тому, що Росія лише використала б час для відновлення та нарощування власних ресурсів, щоб потім знову атакувати, сказав депутат від найбільшої опозиційної сили в німецькому парламенті.
«Припинення вогню, яке приведе до справедливого та стійкого миру, реально можливе лише тоді, коли Україна буде в позиції сили, а витрати Росії на продовження війни значно зростуть. Зараз це не проглядається», - зазначив колишній офіцер.
Як повідомлялося, канцлер ФРН Олаф Шольц неодноразово говорив, що наразі не на часі обговорювати можливий формат миротворчої місії, адже спочатку треба досягти домовленості щодо припинення вогню. Опоненти з партії ХДС піддають Шольца критиці за нерішучість, а також за його бажання підтримувати контакт з російським лідером Путіним.