План Романенка: Як використати енергетику для деокупації Придністров'я
План Романенка: Як використати енергетику для деокупації Придністров'я

План Романенка: Як використати енергетику для деокупації Придністров'я

Відомий український політичний експерт Юрій Романенко запропонував план економічної інтеграції Придністров'я через енергетичну співпрацю між Україною, Молдовою та Румунією.

За словами експерта, зараз склалася унікальна ситуація: Україна має надлишки вугілля, а Молдова має запаси газу. При цьому Придністров'я має модернізовані енергоблоки з високим ККД, здатними виробляти електроенергію за конкурентною ціною.

"Це ідеальний момент запропонувати їм газ на опалення та газ і вугілля для електрики. Ми можемо запропонувати давальницьку схему та призначити взаємовигідну ціну на електроенергію", - зазначає Романенко.

"Придністров'я має кілька вільних вугільних блоків. Зараз працює один. Газові блоки у них модернізовані з високим ККД. Вони можуть виробляти електроенергію дешевше, ніж ми та румуни. Це ідеальний момент запропонувати їм газ на опалення та газ та вугіллядля електрики", - каже він.

На його думку, "ми можемо банкувати". Для цього треба "прийти з давальницькою схемою та призначити ціну на електрику, яка влаштує нас і Молдову". "Ми не знаємо де побудувати потужності розподіленої генерації, Одеса потребує електрики. Не треба їх душити. Потрібно прийти раніше, ніж Росія включить газ. Там сепаратисти особливі. Вони працюють у Кишиневі і мають молдавські паспорти. Їх не можна тупо обдурити через телевізор. Діяти потрібно негайно", - зазначає Романенко.

Експерт наголошує, що наявних запасів газу в України та Молдови достатньо для забезпечення потужності 200-300 мегават. При цьому він пропонує спрямовувати газ лише на потреби населення, за винятком промислових підприємств.

"В ідеалі до цього бізнесу мають увійти українці, румуни, молдавани. Щоб у всіх була своя частка. Тоді доля Придністров'я буде пов'язана спільними економічними інтересами", – вважає Романенко.

На думку експерта, реалізація цього плану не лише зміцнить позиції України, Молдови та Румунії в регіоні, а й створить умови для поступового витіснення російського впливу з Придністров'я через нову економічну реальність.

Романенко також наголосив на перспективах розвитку відновлюваної енергетики в регіоні, вказавши на можливість будівництва вітряних та сонячних електростанцій, які разом з існуючими потужностями дозволять Придністров'ю виробляти влітку до 0,5 гігават електроенергії.

Джерело матеріала
loader