Послаблення модерації та повернення політичного контенту: Meta анонсує зміни у своїх соцмережах
Послаблення модерації та повернення політичного контенту: Meta анонсує зміни у своїх соцмережах

Послаблення модерації та повернення політичного контенту: Meta анонсує зміни у своїх соцмережах

Meta анонсувала великі зміни, пов’язані з цензурою на їхніх платформах. Головний директор компанії Марк Цукерберг розповів, що вони позбуваються фактчекерів, послаблюють модерацію контенту та повертають політичний контент.

Послідовно розповідаємо про зміни.

Більше ніяких фактчекерів

Отже, Meta скасовує свою програму перевірки фактів сторонніми особами для «відновлення свободи слова» і переходить на модель Community Notes, подібну до системи в соцмережі X Ілона Маска.

За словами Цукерберга, сторонні фактчекери були «занадто політично упередженими» і «зруйнували більше довіри, ніж створили, особливо в США».

«Ми бачили, як цей підхід працює в X, де спільнота має право вирішувати, коли дописи вводять в оману і потребують додаткового контексту. А люди з різними поглядами вирішують, який саме контекст корисно бачити іншим користувачам. Ми вважаємо, що це може бути кращим способом досягти нашої початкової мети — надавати людям інформацію про те, що вони бачать, — і зробити це менш упереджено», — сказав СЕО Meta.

Community Notes запустять спочатку у США та будуть вдосконалювати цю функцію протягом року.

Послаблення модерації контенту

У Meta визнали, що їхні автоматизовані системи для виявлення порушень політики зачіпали багато нормального контенту. Тому вони послабляють модерацію та акцентуватимуть свою увагу на боротьбі з «незаконними та серйозними порушеннями». Це тероризм, сексуальна експлуатація дітей, шахрайство тощо.

«Що стосується менш серйозних порушень політики, ми будемо покладатися на повідомлення про проблему, перш ніж вживати будь-яких заходів», — йдеться в публікації компанії.

Також скасували обмеження на теми імміграції та гендеру. У рамках цих змін команди з питань довіри та безпеки, які пишуть політики щодо контенту і перевіряють контент, переводять з Каліфорнії до Техасу та інших штатів США.

Політичний контент повертається

У 2021 році Meta зменшила кількість політичного контенту через скарги людей, що вони хочуть бачити цього менше. Тепер його поступово повертатимуть у Facebook, Instagram і Threads.

Але — з «персоналізованим підходом». Щоб ті, хто хоче його бачити, міг це робити. Такі публікації показуватимуть користувачам на основі їхніх лайків, коментарів і переглядів.

З чим пов’язані зміни

Марк Цукерберг каже, що всі ці зміни пов’язані зі спробою повернутися до «свободи слова». Також він заявляє, що його компанія буде співпрацювати з новобраним президентом США, щоб «дати відсіч урядам по всьому світу», які намагаються посилити цензуру.

«Європа має постійно зростаючу кількість законів, які інституціоналізують цензуру та ускладнюють створення чогось інноваційного. У країнах Латинської Америки існують таємні суди, які можуть наказати компаніям тихо видалити інформацію. У Китаї цензура заборонила нашим додаткам навіть працювати в країні», — розповів СЕО.

За його словами, єдиний спосіб «протистояти цій глобальній тенденції» — це підтримка американського уряду.

Нагадаємо, зараз великі американські технологічні компанії намагаються налагодити стосунки з новою адміністрацією. Meta пожертвувала $1 млн до інавгураційного фонду Трампа. Хто ще йому донейтив, можете глянути тут.

У Цукерберга були непрості стосунки з Трампом протягом багатьох років. Новообраний президент назвав Facebook «ворогом народу» в березневому інтерв’ю CNBC. А в 2021 році Meta призупинила на два роки дію акаунтів Трампа у Facebook та Instagram.

Джерело матеріала
loader
loader