За кілька місяців крипторинок досягне вершини, а потім різко впаде, — співзасновник біржі BitMEX Артур Хейс
За кілька місяців крипторинок досягне вершини, а потім різко впаде, — співзасновник біржі BitMEX Артур Хейс

За кілька місяців крипторинок досягне вершини, а потім різко впаде, — співзасновник біржі BitMEX Артур Хейс

За кілька місяців крипторинок досягне вершини, а потім різко впаде, — співзасновник біржі BitMEX Артур Хейс - Фото 1

Колишній генеральний директор криптовалютної біржі BitMEX і відомий підприємець Артур Хейс вважає,  що пік криптовалютного ринку припаде на середину березня 2025 року, після чого очікується значна корекція.

«Я думаю, що крипторинок досягне вершини у середині березня, а потім різко впаде», – написав у своєму новому есе.

Хейс пояснив, що політика кількісного скорочення Федеральної резервної системи США триває зі швидкістю $60 мільярдів на місяць. Це означає скорочення балансу ФРС, що, за його словами, впливає на ліквідність. Його прогноз щодо піку крипторинку в середині – наприкінці березня відповідає вилученню $180 мільярдів ліквідності через кількісне скорочення з січня до березня.

Хейз також нагадав, що в 2022 році біткоїн суттєво впав, коли резервний РЕПО-фонд (RRP) ФРС досяг свого максимуму. Це сталось після того, як Міністерство фінансів США прийнло рішення випускати менше довгострокових облігацій і більше короткострокових векселів, що призвело до вилучення понад $2 трильйонів із резервного РЕПО-фонду.

«Це означало ін’єкцію ліквідності у світові фінансові ринки. Криптовалюти та акції, особливо великі технологічні компанії, різко зросли у результаті», – написав Хейс.

Він також припустив, що Міністерство фінансів витратить залишки свого загального рахунку у ФРС (TGA), що призведе до додаткової ін’єкції ліквідності. Такий крок буде позитивним сигналом для біткоїна в короткостроковій перспективі.

За кілька місяців крипторинок досягне вершини, а потім різко впаде, — співзасновник біржі BitMEX Артур Хейс - Фото 2

За словами Хейса, резервний РЕПО-фонд може скоротитися з ~$237 мільярдів до нуля у першому кварталі 2025 року, оскільки фонди грошового ринку (MMF) виводитимуть кошти для придбання високооплачуваних казначейських облігацій.

«Це означає ін’єкцію $237 мільярдів ліквідності у першому кварталі», – додав він.

Але податкові терміни у квітні стануть ще одним негативним фактором для крипторинку. Як наслідок, він очікує суттєву корекцію ринку після досягнення піка.

Схожу думку висловили аналітики CryptoQuant. За їх даними, «бичачий» цикл, що розпочався у січні 2023 року, приніс суттєве зростання як у тривалості, так і в ціні біткоїна. Вони припустили, що завдяки значному припливу нових інвестицій і додатковим вкладенням інвесторів, ринок наближається до пікових значень поточного циклу.

Спецпроєкти

Варто зазначити, що частка біткоїна, яка торгувалася менш як місяць (за даними реалізованої ринкової капіталізації – UTXO), досягла 36%. Хоча це значення суттєво нижче пікових значень минулих циклів, довгострокова тенденція до зниження свідчить про ймовірність досягнення піка у 1-му або 2-му кварталі 2025 року.

За кілька місяців крипторинок досягне вершини, а потім різко впаде, — співзасновник біржі BitMEX Артур Хейс - Фото 3

Однак, замість одноразового стрибка, цей показник може зрости у 2–4 рази, що зазвичай призводить до значного перегріву ринку, а потім – до «ведмежого» циклу.

За кілька місяців крипторинок досягне вершини, а потім різко впаде, — співзасновник біржі BitMEX Артур Хейс - Фото 4
Джерело матеріала
loader