Верховна Рада в цілому ухвалила законопроєкт №11159 щодо сприяння розвитку волонтерства серед здобувачів освіти. За нього проголосували 298 парламентарів. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
Згідно з пояснювальною запискою, метою законопроєкту є адаптація законодавства України до права ЄС в частині визнання результатів волонтерської діяльності, розвиток культури соціальної відповідальності в суспільстві, особливо серед дітей та молоді, та збільшення частки суспільства, охопленої волонтерством.
На думку авторів законопроєкту, волонтерство дає молоді можливість розвивати свої навички та отримувати практичний досвід, що є корисним не лише для подальшого вступу до вишів, але й для вступу на ринок праці.
Законопроєкт передбачає:
- студентам зараховуватимуть волонтерство за практику (якщо таке було в напрямі навчання);
- волонтерам видаватимуть документ, який підтверджує його участь в волонтерській діяльності від громадської, благодійної чи волонтерської організації;
- волонтерський досвід впливатиме на вступ до закладів освіти шляхом включення інформації про це в мотиваційний лист;
- керівники закладів освіти будуть зобов‘язані підтримувати розвиток волонтерських ініціатив та залучення учнів до волонтерської діяльності.
За даними дослідження «Рівень стійкості та згуртованості українців», проведеного агенцією Info Sаpiens 12—14 квітня 2024 року, стійкість старших опитаних українців частіше підтримують віра в ЗСУ, бога та державу. Натомість українці молодших і середніх вікових груп частіше вказували чинником стійкості родичів, щоденну працю, участь у волонтерстві, а також усунення від негативних новин і культурні продукти.
Читайте також:
- Марія Берлінська про волонтерські підсумки року: Наївно дивитися ролики на ютубі чи «Єдиний марафон» і «вірити в ЗСУ» — потрібно вмикатися кожній людині
- Історія успіху маленьких міст із великою молоддю
- Мистецтво, будівництво та руйнації через війну: як на молодіжні рухи вплинуло вторгнення Росії в Україну
Ілюстрація: pexels.com
Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.