Ви дізнаєтеся:
Законопроєкт про демобілізацію розроблено, але на опрацювання механізмів реалізації необхідно ще три місяці, повідомив перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк під час "Години запитань до уряду" у Верховній Раді.
"Щодо законопроєкту про демобілізацію. Нагадаю, що Україна перебуває в умовах повномасштабного вторгнення, повномасштабної агресії з боку Росії. Відповідно політики в умовах воєнного стану формує Міністерство оборони з Генеральним штабом", - сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Зі свого боку, перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк заявив, що відповідний законопроєкт уже розроблено, і наразі опрацьовують механізми для того, щоб зрозуміти, яким чином можна замінити велику кількість людей, що підлягатимуть демобілізації.
"Опрацьовуються нові форми і способи ведення бойових дій. І якщо так чесно говорити, то нам потрібно для цього ще три місяці", - додав він.
Гаврилюк наголосив, що для того, щоб законопроєкт подати, необхідно створити умови, щоб реалізація цього законопроєкту не призвела "до зникнення держави Україна". "Якщо комусь це незрозуміло", - наголосив він. При цьому вибачився за різкість своїх слів, відповідаючи на запитання з приводу того, хто відповідатиме.
Демобілізація в Україні - останні новини
Як повідомляв Главред, президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №12104 про відстрочку і демобілізацію. Закон передбачає звільнення від мобілізації українців, які перебували в російському полоні. Вони зможуть повернутися на службу, але виключно за власним бажанням.
Згодом президент України підписав закон №11531 про демобілізацію тих бійців, чиї неповнорідні брат чи сестра загинули або пропали безвісти під час бойових дій.
Нещодавно у ЗМІ писали, що Міністерство оборони України просить Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки відкласти підготовку законопроєкту про умови демобілізації під час воєнного стану.
Читайте також:
Мобілізація в Україні
Мобілізація в Україні - комплекс заходів, які проводяться з 2014 року у зв'язку з військовим вторгненням Російської Федерації.
У період із 2014 до 2015 року Київ провів шість хвиль часткової мобілізації, під час якої до армії призивали переважно громадян із досвідом військових дій або строкової служби в армії віком від 20 до 60 років.
24 лютого 2022 року Росія здійснила повномасштабне військове вторгнення в Україну. Київ оголосив загальну мобілізацію. До лав Сил оборони і безпеки призиваються військовозобов'язані громадяни (переважно - чоловіки) віком від 27 до 60 років.