"Сухий січень", за і проти: ось що відбувається з організмом після місячної відмови від алкоголю
"Сухий січень", за і проти: ось що відбувається з організмом після місячної відмови від алкоголю

"Сухий січень", за і проти: ось що відбувається з організмом після місячної відмови від алкоголю

Адже, зізнаймося, багато хто з нас трохи перебрав у святкові дні, тож тепер ми хочемо розпочати 2025 рік більш збалансовано. 24 Канал із посиланням на GQ розповідає, чи варто це робити.

Чи варто відмовлятися від алкоголю на місяць

Цю ініціативу ще у 2013 році започаткувала організація Alcohol Change UK, і вона набирає дедалі більше прихильників – мовиться про місячну відмову від алкоголю, а саме упродовж січня, першого місяця Нового року.

Багато хто й далі продовжує зменшувати споживання, у наступні місяці, а дехто навіть повністю відмовляється від алкоголю. До прикладу, як Том Голланд, який нещодавно навіть запустив бренд пива 0.0.

Повна тверезість не є метою тих, хто долучився до тренду. А проте дослідження Університету Сассексу показало, що після "сухого січня" 70% людей продовжували пити у більш здоровий спосіб, тобто помірно і збалансовано.

І тут виникає питання, чи справді це так корисно, як здається? Якщо коротко – так. За даними Alcohol Change, протягом Dry January 70% тих, хто його практикує, кажуть, що краще сплять, 86% – що заощадили гроші, а 65% – що помітили поліпшення самопочуття.

чоловік дивиться у вікно на зимовий пейзаж"Сухий січень" (Dry January) – один з найбільших постріздвяних трендів / Фото freepik

Отже, за "сухий січень" говорять такі переваги:

  • Сон. Покращення сну, а отже, підвищення рівня енергії. Це одна з головних змін, яку помічає більшість людей. Хоча традиційно вважають, що алкоголь може допомогти нам заснути, реальність така, що цей сон зазвичай не є якісним. Коли ж ми припиняємо пити, наші ранки стають свіжішими, а розум – яснішим.
  • Вигляд. Якщо ми вживаємо алкоголь час від часу, ми не обов'язково побачимо негативні зміни у своїй зовнішності. Але якщо ми вживаємо його регулярно, то можемо помітити, що наша шкіра або очі тьмяніші й сухіші. Це тому, що алкоголь спричиняє зневоднення, ми частіше ходимо в туалет і споживаємо менше води.
  • Настрій. У багатьох людей відмова від алкогольних напоїв спочатку може викликати дратівливість. Однак як тільки ця початкова фаза минає, настрій зазвичай покращується, оскільки алкоголь має величезний вплив на емоції.

Що ж говорить проти "сухого січня"? Хіба що те, що він може не принести жодної користі, якщо до 1 січня наша мета була пережити найбільшу п'янку в житті.

Джерело матеріала
loader
loader