Головні тези ISW:
Аналітики Інституту вивчення війни повідомили, що російський диктатор Володимир Путін на будь-яких можливих переговорах із Заходом щодо припинення війни проти України, скоріш за все, зберігатиме свої довоєнні максималістські вимоги.
Американські аналітики ISW у звіті пояснили, що такі вимоги Путіна стосуються ізоляції України та послаблення Північно-атлантичного альянсу (НАТО).
У звіті ISW також проаналізували публікацію Financial Times, в якій колишній високопоставлений кремлівський чиновник та інше джерело розповіли, що Путін на будь-яких подібних переговорах зберігатиме свої довоєнні вимоги щодо запобігання вступу України в НАТО, та примушування блоку вивести військові контингенти з країн Східної Європи.
Вказані співрозмовники розповіли FT, що російський диктатор намагатиметься "змінити правила" міжнародної системи, щоб гарантувати, що немає "ніяких загроз для Росії", що фактично співзвучно його ультиматуму у грудні 2021 року Сполученим Штатам Америки перед повномасштабним вторгненням в Україну.
Вимоги Путіна від НАТО у 2021 році:
В ISW звернули увагу, що Путін особливо використовував і активізував цей наратив у 2021 році, щоб сформувати інформаційний простір і виправдати повномасштабне вторгнення в Україну перед нападом у лютому 2022 року.
Між тим аналітики зазначають, що НАТО "не вжило жодних суттєвих дій щодо розширення у Східній Європі чи просування майбутнього членства України в НАТО між Бухарестською декларацією 2008 року, яка обіцяла Україні та Грузії можливе членство в НАТО, та 2022 роком".
В Інституті вивчення війни констатують, що вимоги Путіна від грудня 2021 року "виходять за межі України й спрямовані на відкат НАТО".
"Кремль, ймовірно, прагне воскресити цей наратив, намагаючись змусити західних лідерів мовчазно погодитися на максималістські вимоги Путіна, які послаблять НАТО під виглядом "компромісу" на будь-яких майбутніх мирних переговорах щодо війни в Україні", - пишуть експерти.
Також у звіті нагадали, що 10 січня прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков повторив, що Кремль готовий вести переговори з обраним президентом США Дональдом Трампом без будь-яких "попередніх умов".
Разом з тим в ISW продовжують оцінювати, що "жодні переговори не приведуть до значущого або стійкого миру, доки Путін залишається відданим своїм довоєнним вимогам повної капітуляції України та послаблення НАТО".
Мирні переговори з РФ - останні новини
Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, що
Більше цікавих новин: