За результатами обробки 100% протоколів, чинний глава Хорватії Зоран Міланович переміг свого опонента з результатом в 74,68% голосів. Раніше очільник країни відзначився низкою проросійських заяв.
Чинний президент Хорватії Зоран Міланович переміг у другому турі президентських виборів, отримавши майже 75% голосів виборців. Про це повідомляє суспільний мовник країни HRT.
За результатами обробки 100% протоколів, виборча комісія станом на 05:30 ранку оголосила результати підрахунку — Міланович набрав 74,68%, а його конкурент — Драган Пріморац набрав тільки 25,32%.
Згодом переможець виборів написав у своєму Facebook вдячність всім, хто віддав голоси за його кандидатуру, та назвав день перемоги на виборах "чудовим".
"Хорватіє, дякую! Це чудовий день для мене, і я бачу цю перемогу як визнання моєї праці за п'ять років та довіру людей до мене", — написав Міланович.
Хорватський мовник додає, що перемога чинного глави держави зі значним результатом не є несподіваним. Адже кілька тижнів тому хорватському президентові не вистачило лише 1%, аби виграти ще в першому турі.
Проросійські висловлювання Мілановича
З початку повномасштабного вторгнення РФ до України, чинний глава Хорватії відзначив низкою контраверсійних заяв. Зокрема, в грудні 2022 року він заявив, що не вважає Україну союзником. Тоді Міланович розкритикував прем'єр-міністра Андрія Пленковича за те, що той "на зразок соціопату" запропонував парламенту навчати бійців ЗСУ та порадив йому воювати в Україні.
В травні 2023 року, президент Хорватії розкритикував привітання "Слава Україні!". Зоран Міланович порівняв українське вітання з німецьким "Зіг Хайль" та хорватським "За дім готові!", а також заявив, що західні політики використовують його через те, що "вони неграмотні".
Раніше повідомлялося, що в Хорватії заборонили президенту Мілановичу балотуватися на посаду прем'єра. Хорватський лідер назвав рішення Конституційного суду Загреба "державним переворотом" і заявив, що все одно отримає посаду прем'єр-міністра.
Згодом стало відомо, Україна та Хорватія підписали Угоду про співробітництво та підтримку. У тексті двосторонні Угоди йдеться про те, що держави домовились обмінюватись розвідувальними даними та поглибити співробітництво в інших сферах.