Про це повідомив народний депутат з парламентської фракції «Голос» Ярослав Железняк у Телеграмі, передає Укрінформ.
Він уточнив, що законодавча ініціатива №11321 була ухвалена 286 голосами народних депутатів.
«Рада підтримала законопроєкт № 11321 про внесення змін до деяких законів України щодо посилення деяких гарантій діяльності медіа, журналістів та громадян на доступ до інформації. ЗА в цілому – 286.
Він передбачає відкриття роботи комітетів. За 24 години порядок денний засідання комітету + трансляція засідання Комітетів ВРУ (під час війни допускається лаг 24 години)», - написав депутат.
Документом передбачено, що представники медіа отримують право безперешкодно відвідувати приміщення органів влади, відкриті заходи, а також бути присутніми на заходах, що проводяться у режимі відеоконференції.
Комітети Верховної Ради повинні інформувати громадськість про свою діяльність, зокрема, шляхом оприлюднення плану роботи, розкладу засідань комітетів, порядків денних засідань, а також забезпечувати пряму трансляцію відкритих засідань на своїх веб-сайтах та публікувати відеозаписи засідань.
Засідання комітетів, що проводяться відкрито, можуть відвідувати не лише журналісти, але й представники громадських організацій. Для цього не потрібно додаткової акредитації, якщо журналісти вже акредитовані при Верховній Раді.
Право на відвідування відкритих засідань, що проводяться у режимі відеоконференції, забезпечується через надання відповідних даних для авторизованого доступу.
Засідання місцевих рад мають проводитися гласно, з правом кожного бути присутнім, за винятком випадків, передбачених законодавством.
Присутні на засіданнях мають право здійснювати звукозапис, фото- та відеозйомку, якщо це не заважає роботі засідання, за винятком питань з обмеженим доступом.
Протоколи сесій місцевих рад мають публікуватися на їхніх офіційних веб-сайтах і бути доступними на запит.
Закон доповнює положення щодо права журналістів на доступ до публічної інформації, зокрема доповнюється стаття 117 Закону України "Про медіа", надаючи право на доступ і для журналістів, які працюють за цивільно-правовими договорами.
Очікується, що внаслідок ухвалення закону посиляться деякі гарантії здійснення діяльності медіа, журналістів щодо забезпечення можливості їх професійної діяльності під час комендантської години в умовах дії воєнного стану, у разі акредитації з боку ЗСУ та/або інших складових сил оборони, у тому числі, з залученням Служби безпеки України та, відповідно, посиляться права громадян на доступ до інформації; відбудеться забезпечення балансу між заходами безпеки для парламентських комітетів та демократичними принципами відкритості, гласності та прозорості публічної інформації, презумпцією відкритості публічної інформації.
Як повідомлялося, законопроєкт №11321 про внесення змін до деяких законів України щодо посилення деяких гарантій діяльності медіа, журналістів та громадян на доступ до інформації було внесено до Верховної раді 5 червня 2024 року.