Зеленський заявив, що однією з ключових проблем залишається брак необхідної техніки; ЗСУ вдарили по Енгельсу та заводу у Брянську. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
На заклики партнерів знизити мобілізаційний вік президент Володимир Зеленський заявив, що спочатку потрібно укомплектувати наявні бригади технікою. Він зазначив, що в України є понад 100 бригад на полі бою, і кожна з них потребує укомплектованості технікою, зокрема, броньованою та артилерійською. Він наголосив, що усі запити на цю техніку є в українських партнерів.
У ніч на вівторок Сили оборони України здійснили наймасовіший удар по військових об’єктах на території Росії. Зокрема, було уражено цілі на відстані від 200 до 1100 км в глибині РФ – в Брянській, Саратовській, Тульській областях та республіці Татарстан. Так, успішно атаковано базу зберігання нафтопродуктів Комбінат Крістал в Енгельсі Саратовської області, де щойно загасили пожежу, що тривала 5 днів після попереднього удару. Також Генштаб підтвердив ураження Брянського хімічного заводу в місті Сєльцо. Окрім цього, підрозділи ГУР і СБУ уражено стратегічні об’єкти військово-промислового комплексу РФ – Саратовський нафтопереробний завод та завод Казаньоргсинтез.
До Києва прибув міністр оборони Німеччини Боріс Пісторіус. Він оголосив, що німецький уряд підготував новий пакет допомоги для Києва обсягом 3 мільярди євро, який, однак, не може бути виділений, допоки в Німеччині тривають переговори щодо бюджету на цей рік. За його словами, до нового пакета мають, зокрема увійти 54 колісних гаубиці калібру 155 мм, які Пісторіус назвав “шедевром інженерних наук”, висловивши сподівання, що вони надійдуть в Україну “якомога швидше”. Німецький міністр зазначив, що українці “б’ються з величезною мужністю”, а також сказав, що продовження надходжень військової допомоги, дає Україні “реальні шанси бути в позиції, яка дозволить їм вступити у переговори на рівних за підтримки Заходу у певний момент протягом року”.
Президент Володимир Зеленський показав нові кадри спілкування українських слідчих із полоненим солдатом із Північної Кореї. Той заявив, що кілька днів сам просидів поранений перед тим, як його взяли у полон. Президент зазначив, що північнокорейські полонені росли “в повному інформаційному вакуумі” і нічого не знають про Україну. А Росія їх використовує виключно для того, щоб “продовжити та розширити цю війну”. І світ має знати “повну правду”.
Практично 65 нафтових танкерів кинули якір у різних місцях по всьому світу відтоді, як 10 січня США оголосили про новий пакет санкцій. За даними MarineTraffic і сервісу відстеження суден LSEG, 13 січня п’ять із цих танкерів стояли на якорі біля китайських портів, ще сім кинули якір біля берегів Сінгапуру, а решта зупинилися біля берегів Росії у Балтійському морі та на Далекому Сході.
Служба безпеки та НАБУ викрили масштабну схему розкрадання коштів Національної енергетичної компанії Укренерго. У організації оборудки підозрюється колишній заступник голови Харківської обласної ради, який на момент вчинення правопорушення був депутатом облради, а зараз – переховується за кордоном. За матеріалами справи, у квітні 2022 року підозрюваний організував схему розкрадання електроенергії Укренерго, яка полягала в її безоплатному відборі та подальшому продажі кінцевим споживачам. Отримані від споживачів доходи фігуранти виводили в тінь.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте оголосив про запуск місії Baltic Sentry з патрулювання в Балтійському морі для гарантування безпеки тамтешньої критичної інфраструктури. У місії братимуть участь фрегати та патрульні літаки, а також невеликий флот морських дронів. Військові також залучать й інші передові технології. Генсек НАТО зазначив, що також триватиме робота з союзниками блоку, щоб інтегрувати їхні засоби стеження за ситуацією з аналогічними засобами альянсу.
У РФ стався масштабний збій у роботі інтернету, який торкнувся багатьох провайдерів і користувачів по всій країні. Зокрема зник доступ до сайтів банків, магазинів та месенджерів. Проблеми з інтернетом спостерігаються у ключових російських операторів зв’язку: Ростелеком, Дом.ру, Мегафон, Білайн та Теле2. Також спостерігаються проблеми з доступом до Telegram, TikTok, Google, YouTube, Steam і Twitch.
Уряд Норвегії визнав ще декілька областей України безпечними. Тому люди, які там проживають, не зможуть більше отримати колективний захист у Норвегії. Відтепер Норвегія вважає безпечними Черкаську, Чернівецьку, Івано-Франківську, Хмельницьку, Кіровоградську, Київську (область, не місто), Львівську, Полтавську, Рівненську, Тернопільську, Вінницьку, Волинську, Закарпатську та Житомирську області. Якщо людина, яка подає заявку на захист у Норвегії, проживала в “безпечній” області, то заявку розглянуть в індивідуальному порядку.
Китайська влада розглядає варіант, за якого мільярдер Ілон Маск може придбати бізнес TikTok. Уряд Китаю володіє так званою “золотою акцією” в ByteDance, що дає йому вплив на стратегію та діяльність компанії. Китайські чиновники, за інформацією Bloomberg, хотіли б, щоб TikTok залишався у власності ByteDance, але готується до різних сценаріїв.