Наймолодшому звільненому — 24 роки. Найстаршому — 60. Поранені мають зокрема втрату зору, ампутації кінцівок, складні кульові поранення та наслідки мінно-вибухових травм. Серед хвороб — туберкульоз, онкологія, гангрена.
15 січня Україна повернула з російського полону 25 українців. Серед звільнених — захисники Маріуполя й "Азовсталі", а також Харківської, Донецької, Запорізької і Херсонської областей. Про перший обмін полонених у 2025 році повідомив президент України Володимир Зеленський.
"Сьогодні додому, в Україну, повертаються ще 25 наших людей. Це наші військові і цивільні. Серед них захисники Маріуполя й "Азовсталі", а також нашої Харківщини, Донеччини, Запоріжжя, Херсонщини. Хлопці мають важкі поранення та хвороби. Кожен із них отримає всю необхідну медичну допомогу", — зазначив президент.
Обмін відбувся за сприяння Об’єднаних Арабських Еміратів.
Омбудсман Дмитро Лубінець зазначив, що додому повернулися тяжкопоранені і тяжкохворі захисники, які довгий час провели в неволі.
"Серед повернутих є також цивільний. Його окупанти захопили на Київщині та незаконно утримували", — повідомив він.
У Координаційному штабі з питань поводжень з військовополоненими додали, що усі репатрійовані військовослужбовці — солдати, матроси та сержанти. Вони боронили Харківський, Запорізький, Донецький напрямки, місто Маріуполь, зокрема "Азовсталь".
"Додому повертаються та отримають належне лікування та реабілітацію представники Нацгвардії, ЗСУ (в тому числі ТрО), Військово-морських сил, Державної прикордонної служби України. Також ми змогли забрати поранених українських військовослужбовців з Курщини", — йдеться у повідомленні.
Наймолодшому звільненому — 24 роки. Найстаршому — шістдесят.
Поранені мають зокрема втрату зору, ампутації кінцівок, складні кульові поранення та наслідки мінно-вибухових травм. Серед хвороб — туберкульоз, онкологія, гангрена.
Нагадаємо, 30 грудня напередодні Нового року Україна провела обмін військовополоненими. З російського полону на батьківщину повернулися 189 українців.