На конференції в Берліні обговорили євроатлантичну інтеграцію, реформи та допомогу Україні
На конференції в Берліні обговорили євроатлантичну інтеграцію, реформи та допомогу Україні

На конференції в Берліні обговорили євроатлантичну інтеграцію, реформи та допомогу Україні

Підтримка України на шляху євроатлантичної інтеграції є інвестицією в безпеку та процвітання самої Європи.

На цьому наголосив голова міжпарламентської групи Німеччина-Україна Робін Вагенер на конференції «Дороги до прогресу: Німецько-український діалог з питань верховенства права для вступу в ЄС», повідомляє кореспондент Укрінформу.

Політик назвав допомогу Україні «геостратегічною інвестицією в мир і безпеку в Європі», зауваживши при цьому, що безпекає гарантією миру та процвітання.

На конференції в Берліні обговорили євроатлантичну інтеграцію, реформи та допомогу Україні - Фото 1

«Ми не можемо говорити лише про вступ України до ЄС. Йдеться про повну євроатлантичну інтеграцію – до ЄС і НАТО», - наголосив депутат Бундестагу.

Він також зазначив, що європейські партнери України «робитимуть усе можливе, щоби не потрапити знову в пастку «Мінська».

Вагенер наголосив, що в Україні попри війну проводяться важливі реформи у процесі євроінтеграції, які необхідно поєднати з відбудовою.

Це підтримала віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України - міністр юстиції Ольга Стефанішина, яка долучилась до конференції в режимі відеозв’язку. Вона поінформувала, що Україна разом з Єврокомісією завершила скринінг першого кластеру щодо переговорів про вступ у ЄС, що «визначатиме загальну основу головних завдань, їх динаміку та довіру до них». Урядовиця очікує, що під час скринінгу буде дана належна оцінка зусиллям Києва, і «тоді ми розпочнемо переговори, щойно це буде можливо».

На конференції в Берліні обговорили євроатлантичну інтеграцію, реформи та допомогу Україні - Фото 2

Стефанішина запевнила, що навіть в умовах війни держава робить важливі кроки з посилення незалежності інституцій, прозорості юридичної системи, розбудови антикорупційної інфраструктури тощо.

«Тісно співпрацюючи з Європейською комісією, українським парламентом та громадянським суспільством, ми готували дорожню карту верховенства права, яка ознаменує нове десятиліття трансформації», - заявила Стефанішина, підкресливши відданість України до проведення фундаментальних реформ.

Своєю чергою глава представництва Єврокомісії у ФРН Моніка Гайптман нагадала, що у 2014 році, коли почав діяти механізм Ukraine Facility, було виділено 16,4 млрд євро. ЄС домовився в період з 2024 до 2027 року спрямувати до 50 млрд євро в межах Ukraine Facility для відбудови, реконструкції та модернізації.

На конференції в Берліні обговорили євроатлантичну інтеграцію, реформи та допомогу Україні - Фото 3

Загалом, за словами Гайптман, Євросоюз уже інвестував в Україну майже 134 млрд євро (в гуманітарну допомогу, економічну підтримку, забезпечення біженців, військову підтримку), з них 1,5 млрд євро – від заморожених російських активів.

«Процес розширення та фінансова допомога відбуваються одночасно», - підкреслила очільниця представництва ЄК.

Участь у конференції беруть віцепрем’єр-міністр - міністр національної єдності України Олексій Чернишов, перший заступник Голови Верхової Ради Олександр Корнієнко, експерти, дипломати.

Як повідомлялось, у листопаді 2024 року в Люксембурзі відбулась двостороння зустріч між Україною та Європейською комісією щодо фінального розділу, присвяченого питанням статистики, в кластері 1 «Основи процесу вступу до ЄС» (Fundamentals).

Фото Ольги Танасійчук

Теги за темою
Україна НАТО Європа
Джерело матеріала
loader