Новітня "дронобойка" для ЗСУ: що відомо про системи KDV, які отримає Україна
Новітня "дронобойка" для ЗСУ: що відомо про системи KDV, які отримає Україна

Новітня "дронобойка" для ЗСУ: що відомо про системи KDV, які отримає Україна

Цей комплекс є рішенням у галузі локальної боротьби з БПЛА. Завдяки високій щільності вогню в поєднанні з EchoGuard радаром і оптикоелектронною станцією KDV здатний ефективно боротися з ворожими дронами різного типу.

Серед передових систем, переданих Німеччиною для України, особливе місце посідає мобільний комплекс захисту від дронів Kinetic Defense Vehicle (KDV). Цей новітній зразок озброєння був розроблений німецькою компанією Diehl Defence і вперше представлений у лютому 2024 року на виставці Enforce TAC. Про особливості системи та її значення для Сил оборони розповів в інтерв'ю АрміяInform професор Національної академії сухопутних військ Андрій Харук.

KDV являє собою універсальне рішення для локальної боротьби з безпілотниками, що підтверджують як його технічні характеристики, так і відгуки експертів. Система поєднує в собі оптичні та радіолокаційні технології, що дає змогу ефективно відстежувати й знищувати дрони в складних умовах.

Основні особливості системи

KDV базується на подовженому варіанті позашляховика Mercedes-Benz G (Enok MBB), забезпечуючи високу мобільність і прохідність. На шасі встановлено дистанційно керовану турель Slinger (R400S), розроблену австралійською компанією Electro Optic Systems.

Технічні характеристики:

  • Шасі: Mercedes-Benz G Enok MBB.
  • Бойовий модуль: турель Slinger (R400S).
  • Основне озброєння: кулемет-мініган калібру 7,62×51 мм (маса модуля — 355 кг).
  • Можливі варіанти озброєння: 12,7-мм кулемет, 40-мм автоматичний гранатомет, 30-мм гармата М230.
  • Системи виявлення: оптикоелектронна система з полем зору 360°.
  • Радар EchoGuard для виявлення дронів: Phantom 4 на відстані до 1 км, Matrice 600 — до 1,4 км.
  • Екіпаж: 2 людини, при цьому управління здійснюється із закритої кабіни.
Бойовий модуль Slinger з автоматичною гарматою
Фото: Армія Inform
Бойовий модуль Slinger для системи KDV
Фото: Відкриті джерела

Переваги та можливості

Головна перевага KDV полягає в універсальності та високій щільності вогню, що забезпечується мініганом. Це робить систему незамінною для захисту локальних об'єктів від розвідувальних і ударних дронів. Завдяки модульній конструкції, комплекс може бути адаптований під різні вимоги, включно із заміною шасі або бойового модуля.

Професор Харук зазначив, що KDV демонструє хороші результати в умовах реальної експлуатації попри те, що комплекс є відносно новим продуктом. За даними уряду Німеччини, до грудня 2024 року Україна отримала 12 таких систем.

"Kinetic Defence Vehicle — непогане рішення в галузі локальної боротьби з БПЛА. Мініган високої щільності вогню в поєднанні з EchoGuard радаром і оптикоелектронною станцією дають змогу ефективно нейтралізувати як розвідувальні, так і ударні дрони", — наголосив експерт.

Важливо Експерти висловили сумніви щодо САУ RCH 155, які отримала Україна

Нагадаємо, Німеччина надасть Україні дев'ять бойових машин піхоти Boxer RCT30, оснащених мобільними центрами управління вогнем. Бронемашина спеціально створена для захисту артилерійських підрозділів від повітряних загроз і взаємодіятиме на полі бою із САУ RCH 155.

Джерело матеріала
loader