Трамп хоче відвідати Китай протягом перших ста днів після вступу на посаду президента США — WSJ
Трамп хоче відвідати Китай протягом перших ста днів після вступу на посаду президента США — WSJ

Трамп хоче відвідати Китай протягом перших ста днів після вступу на посаду президента США — WSJ

Трамп хоче відвідати Китай протягом перших ста днів після вступу на посаду президента США — WSJ

Рішення про візит поки не прийнято.

Новообраний президент США Дональд Трамп сказав радникам, що хоче відвідати Китай після того, як вступить на посаду, повідомляє WSJ, посилаючись на джерела.

Новий американський президент хоче налагодити контакти з китайським лідером Сі Цзіньпіном — відносини між Пекіном і Вашингтоном напружені, серед іншого, й через погрозу Трампа запровадити додаткові тарифи на китайський імпорт.

Трамп відвідував Пекін у 2017 році — майже через рік після інавгурації на свій перший президентський термін. Рішення про новий візит ще не прийнято. Один зі співрозмовників видання розповів, що Трамп висловив зацікавленість у поїздці до Китаю в перші сто днів свого перебування на посаді. 

Трамп і Сі у п'ятницю, 17 січня, провели телефонну розмову — обговорили, зокрема, торгівлю, боротьбу з поширенням фентанілу, TikTok та інші теми. 

За даними WSJ, Трамп і Сі “через своїх представників” обговорили можливість особистої зустрічі, один із варіантів передбачає, що новий американський президент запросить китайського лідера до США. Невідомо, чи згадував Трамп питання візиту до Китаю у нещодавній розмові з Сі. 

Трамп також запросив главу КНР на свою інавгурацію, яка відбудеться в понеділок, 20 січня. Китайський лідер відправить на церемонію до Вашингтона свого заступника Хань Чженя.

В умовах посилення економічного тиску в Китаї Пекін дуже зацікавлений у переговорах, щоб запобігти або принаймні сповільнити потенційне підвищення тарифів — Трамп погрожував запровадити тарифи до 60% на китайський імпорт.

В офіційному повідомленні Пекіна про телефонну розмову Трампа та Сі сказано, що обидва лідери домовилися про створення стратегічного каналу зв'язку. Також у заяві цитуються слова Трампа, який сказав, що “з нетерпінням чекає на зустріч із Сі якомога швидше”.

За словами джерел WSJ, Трамп також обговорював з радниками можливу поїздку до Індії. 

Потенційна зустріч Трампа та Сі в Китаї може відбутися у складний момент у відносинах між двома країнами. Поряд із погрозою тарифів на китайський імпорт, Трамп також підштовхує Пекін до посилення тиску на хімічних виробників у Китаї, які постачають компоненти для виробництва фентанілу мексиканським картелям. 

Ще однією потенційною гарячою точкою є Тайвань, який Пекін вважає своєю територією та не виключає можливість застосування сили для отримання контролю над островом. Під час розмови з Трампом Сі закликав ставитися до ситуації навколо Тайваню “з розсудливістю”, назвавши це питанням національного суверенітету і територіальної цілісності Китаю. Тайванські законодавці, як очікується, відвідають інавгурацію нового президента США.

Трамп також може розглядати співпрацю з Сі з метою припинення війни РФ проти України — Китай, як відомо, надає підтримку Росії, викликаючи критику з боку Заходу. У заяві Трампа про телефонну розмову з Сі російське вторгнення в Україну не згадувалося. Але обраний президент США зазначив, що разом із Сі докладе зусиль, “аби зробити світ більш мирним і безпечним”.

Джерело матеріала
loader
loader