Попри складні обставини, держава продовжує виплачувати пенсії та соціальну допомогу. Проте часом виникають затримки, особливо у випадках із внутрішньо переміщеними особами (ВПО).
Чому виникають затримки у ВПО?
Пенсіонери, які змушені були змінити місце проживання, мають пройти процедуру ідентифікації, щоб підтвердити свою особу. До завершення цієї процедури виплати можуть бути тимчасово призупинені, пишуть Факти.
Ідентифікацію можна пройти не лише у відділеннях Ощадбанку, а й онлайн. Це зручно зробити через особистий кабінет на сайті Пенсійного фонду України або за допомогою відеозв’язку зі спеціалістом. Пенсіонери, які перебувають за кордоном, можуть звертатися до українських дипломатичних установ.
Чи будуть затримки у 2025 році?
На сьогодні Пенсійний фонд виплачує пенсії в повному обсязі.
Станом на 13 січня було профінансовано:
- пенсії – 31 млрд грн (з них через Укрпошту – 6,1 млрд грн);
- субсидії та пільги – 4,99 млрд грн;
- страхові виплати – 1,74 млрд грн, зокрема лікарняні – 598,5 млн грн.
Що робити, якщо пенсія затримується?
Перевірте термін дії своєї банківської картки. Якщо він закінчився, уточніть, чи можна його автоматично продовжити. У разі необхідності зверніться до банку для перевипуску картки.
Важливо знати, що навіть якщо термін дії картки минув, пенсійні кошти продовжують надходити на рахунок. Ви можете отримати гроші, замовивши нову картку, або звернутися до банку з паспортом і зняти готівку у касі.
Раніше ми повідомляли, затримка виплат ВПО: що робити, якщо гроші не прийшли вчасно?
Ощадбанк залишає пенсіонерів без грошей: чому українці не можуть отримати виплати - детальніше на Знай.ua.