У МОН прагнуть налагодити взаємодію між наукою та бізнесом: презентували Science City
У МОН прагнуть налагодити взаємодію між наукою та бізнесом: презентували Science City

У МОН прагнуть налагодити взаємодію між наукою та бізнесом: презентували Science City

Міністр освіти анонсував реформу, яка спростить взаємодію між наукою та бізнесом, а головними центрами стануть наукові парки. Що передбачає цей проєкт пише 24 Канал посилаючись на публікацію МОН.

Яка мета ініціативи Science City

Під час презентації проєкту "Science City Ecosystem. Connecting Business and Science" 15 січня, представили проєкт Science City – одну з ініціатив в межах Стратегії цифрового розвитку інновацій України WINWIN 2030. Основну увагу було приділено трансформаційному потенціалу наукових парків у сприянні економічному та технологічному розвитку України.

Мета ініціативи Science City – об’єднати зусилля науки, бізнесу та держави для створення мережі сучасних наукових парків, які стануть платформою для розвитку інновацій, стартапів і залучення інвестицій.

За словами міністра освіти і науки Оксена Лісового, науковий парк – це не просто інструмент для розвитку інновацій в закладах вищої освіти і наукових установах, а фундамент для майбутнього, у якому українська наука є конкурентоспроможною на світовій арені.

Завдяки цій реформі ми не лише зменшимо відплив інтелектуального капіталу з науки в приватний сектор, але й створимо зручний легальний механізм для ефективної взаємодії між наукою та бізнесом.
– зазначив Лісовий.

Наукові парки, створені на базі закладів вищої освіти та науково-дослідних установ, мають величезний потенціал як каталізатори інновацій та трансформації наукових ідей у реальні виробничі результати.

Під час заходу були представлені проєкти нормативно-правових актів, розроблені МОН спільно з BRDO за сприяння проєкту "Підтримка цифрової трансформації", що фінансується USAID і UK Dev.

Запропоновані зміни спрямовано на створення сприятливішого середовища для інновацій, що передбачають зменшення податкового навантаження, спрощення процедур реєстрації, запровадження пільг на імпорт обладнання, а також інтеграцію наукових парків у правовий режим Дія.City.

Запропоновані зміни будують шлях до цифровізації та прозорості в науковій сфері, перетворюючи наукові парки на драйвери економічного зростання України,
– прокоментував міністр освіти.

У МОН прагнуть налагодити взаємодію між наукою та бізнесом: презентували Science City - Фото 1

Міністр освіти Оксен Лісовий під час презентації проєкту Science City / фото МОН

Де і коли будуть діяти наукові парки

Віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв'ю поділився амбітними планами створення наукових парків.

Вони будуть функціонувати на базі університетів, коли університет разом з приватними компаніями формують науковий парк інноваційний, і вони отримають спеціальні податкові пільги, свободу для того, щоб не дробити на безліч ФОПів свою структуру власності, а мати прозору структуру власності. Це дасть змогу генерувати там певний патент і його не ховати десь, а щоб він був на цьому науковому парку. І далі залучати прозоре фінансування, робити винаходи, які потім будуть монетизуватися.

На основі опитування науковців, які попрацювали з науковими парками, мають вже певні результати, визначили проблеми з якими найчастіше стикаються. Та врахували їх при розробці проєкту.

Наразі планується створити найкращі умови в Європі для того, щоб українські науковці отримали свободу і почали думати не про бюрократію і податки, а почали думати про те, продовжили думати, бо в нас дуже багато талановитих людей, про те, як створювати винаходи, які змінюють світ,
– прокоментував Федоров.

Спочатку парки діятимуть для українських ініціативи, але надалі, в принципі, будь-яка установа світова може відкрити тут своє представництво, юридичну особу в Україні, і почати працювати. Це може і в "Дія.City" і в Science City. Це не проблема, але вони повинні бути представлені в Україні. І це додаткові податки в нашу країну.

У МОН прагнуть налагодити взаємодію між наукою та бізнесом: презентували Science City - Фото 2

Міністр цифрової трансформації / фото "Ми – Україна"

Щоб цей проєкт запрацював у 2025 році потрібно, щоб прийняли законопроєкт.

Я сподіваюся, що в цьому році ми проголосуємо. Тобто сьогодні є підтримка профільного комітету в парламенті, тому ми презентували це кілька днів тому вже публічно, тому я думаю, що все буде і буде підтримка,
– зазначив міністр.

Крім того, для повноцінного функціонування потрібно внести зміни до податкового кодексу, а це неможливо зробити постановами, тільки законопроєкт.

Цікаво! Наразі в Україні зареєстровано 37 наукових парків, з яких лише 5 провадять інноваційну діяльність.

Теги за темою
Освіта
Джерело матеріала
loader
loader