Науковці вже давно помітили, що після народження дитини поведінка матерів зазнає кардинальних змін, якщо порівнювати її з періодом до вагітності.
Однак недавні дослідження відкрили нову сторону цього процесу — вагітність і народження дитини фізично змінюють структуру мозку жінки. Це допомагає матері краще адаптуватися до нової ролі та ставить потреби дитини на перше місце. Про це повідомляється на News-medical life sciences.
Дослідження показали, що під час вагітності, у жінок, які вперше стають матерями, відбувається помітне зменшення обсягу сірої речовини мозку.
Ці зміни найбільше зачіпають так звану "мережу пасивного режиму роботи", яка відповідає за обробку інформації, пов’язаної з саморефлексією та соціальним пізнанням, а також префронтальні ділянки мозку.
Зменшення обсягу СР відбувається за U-подібною схемою: на пізніх термінах вагітності його кількість скорочується, але вже через 6 місяців після пологів спостерігається часткове відновлення.
Науковці припускають, що такі зміни є підготовкою мозку до материнства, дозволяючи жінці зосередитися на потребах дитини, ефективніше розпізнавати її сигнали та формувати міцний емоційний зв’язок.
Ця перебудова не лише змінює біологічну структуру мозку, а й впливає на пріоритети та поведінку матері, роблячи турботу про дитину центральною метою.
Раніше Знай.ua стало відомо про те, що "Важкий день": модель OnlyFans за 12 годин переспала з 1000 чоловіків, і ось яке у неї обличчя
Вам буде цікаво дізнатися "Так мало чоловіків...": Бред Пітт відповів жінці, яка віддала його наслідувачу 800 тисяч євро