Про це на брифінгу щодо рішень з монетарної політики сказав голова Національного банку України Андрій Пишний, повідомляє Укрінформ.
Очільник НБУ нагадав, що у 2024 році Україна отримала 42 млрд дол. США від міжнародних партнерів у формі кредитів і грантів.
Завдяки цим коштам уряд зміг профінансувати значний дефіцит бюджету, а НБУ - підтримувати стійкість валютного ринку та наростити міжнародні резерви до нового історичного максимуму (43,8 млрд дол. США наприкінці 2024 року).
"Очікується, що у 2025 році Україна отримає 38,4 млрд дол. США зовнішнього фінансування. Ураховуючи заходи уряду з нарощування власних надходжень і залучення на внутрішньому борговому ринку, цих коштів має вистачити для повного покриття запланованого дефіциту бюджету на наступний рік без звернення до емісійних джерел", - вважає Пишний.
Зі свого боку, НБУ зможе компенсувати структурний дефіцит валюти в приватному секторі та згладжувати надмірні курсові коливання.
Це дасть змогу підтримувати стійкість валютного ринку в умовах режиму керованої курсової гнучкості.
Як повідомляв Укрінформ, Правління Національного банку України ухвалило рішення встановити з 24 січня 2025 року облікову ставку на рівні 14,5%.
Фото: НБУ