Українські полярники показали момент появи на світ пташеняти домініканського мартина
Українські полярники показали момент появи на світ пташеняти домініканського мартина

Українські полярники показали момент появи на світ пташеняти домініканського мартина

Унікальне відео вдалося зняти біологині 29-ї УАЕ Тетяні Баглай під час роботи на сусідніх островах Троє поросят. На ньому малюк домініканського мартина вже виклював дірочку в шкаралупі, щоб з'явитися на світ. Відтак він розширюватиме отвір, яйце буде тріскатися, а крихітка поволі звільнятиметься від тимчасової домівки. Цей процес триває не одну годину. Про це розповіли на Facebook-сторінці Національного антарктичного наукового центру.

- "Зустрічай мене, Антарктико!” — неначе хоче сказати це пташеня, висовуючи свій дзьобик з яйця, - написали під відео полярники.

Нещодавно науковці розповідали, що в околицях антарктичної станції імені академіка Вернадського народжуються мартинята, та показували їхні фото. Малята вкриті густим пухом сіро-коричневого кольору та мають такі ж цяточки на голові, як на яйці.

- Зазвичай пара мартинів відкладає 2-3 яйця. Вони оливкового кольору і розміром близько 5 см. Висиджування триває до місяця, пташенята вилуплюються по черзі, - йдеться у повідомленні.

Полярники зазначають, що і яйцями, і дітьми опікуються обоє батьків. Зокрема, вони годують малих, і можуть продовжувати це робити навіть після того, як ті стають на крило. Це відбувається орієнтовно через 7 тижнів після народження. Ще через 50-60 днів вони стають повністю самостійними.

  • 16 січня полярники повідомляли, що у районі станції "Академік Вернадський" справжній бебібум спостерігається не лише серед пінгвінів, а й серед інших птахів - домініканських мартинів.
  • 18 грудня 2024 року українські полярники поділилися відео з новонародженими пінгвінятами неподалік станції “Академік Вернадський” в Антарктиці.
Джерело матеріала
loader