Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 23 січня 2025 року
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 23 січня 2025 року

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 23 січня 2025 року

Ситуація на Покровському напрямку, форум у Давосі, завершення війни «за сто днів», «вибори» Лукашенка.

«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.

Телеканали: «Інтер», «FreeДом»  

У блоці каналу «Інтер» речник Української добровольчої армії Сергій Братчук відзначив, що Покровський напрямок залишається для ворога одним із найголовніших. Сьогодні росіяни намагаються охопити Покровськ по флангах, щоб створити передумови для завдання удару по самому місту та по нашій обороні. За словами Братчука, відбувається перегрупування російських військ та максимальне підтягування резервів. Складною є й ситуація на Торецькому напрямку.

За словами економіста Олега Пендзина, спочатку передбачалося, що в Давосі обговорюватимуться традиційні для міжнародного економічного форуму теми — місце штучного інтелекту в сучасній економіці, екологія, інвестиції тощо. Однак насправді практично на всіх зустрічах говорять про перспективи співробітництва Євросоюзу з новою американською адміністрацією та місце Європи у світовій економічній системі.

Дипломат Олег Шамшур висловив сподівання, що, попри зміни в Білому домі, допомога від США в Україну надходитиме й надалі. Коментуючи нібито поставлене перед спецпредставником Кітом Келлогом завдання завершити війну Росії проти України за сто днів, пан Шамшур приєднався до тих, хто в це не вірить. Водночас гість не виключив можливості неформальних перемовин між командою Трампа і українською владою: «Швидше за все, контакти йдуть через пана Єрмака».  

У блоці каналу «FreeДом» економіст Олександр Савченко нагадав, що президент США Дональд Трамп на Всесвітньому економічному форумі у Давосі пообіцяв спрямувати свою політику на зниження світових цін на нафту. Адже саме це, мовляв, могло б позбавити Росію грошей на війну проти України і змусити припинити війну. На думку Савченка, Трампу на реалізацію його плану знадобиться півтора-два місяці.

Дипломат Олександр Левченко вкотре повторив, що ідея миротворчого контингенту в Україні перебуває на етапі обговорення, адже наразі не до кінця зрозуміла конфігурація завершення розв’язаної Росією війни. З одного боку, поки що невідомий план президента США Дональда Трампа щодо мирного врегулювання ситуації, з іншого — офіційний Київ хотів би, щоб у цьому контингенті були й американські війська. Франція і Британія згодні відправити свої війська в Україну, Німеччина і Польща поки що проти, нагадав Левченко.

Президент ГО «Українська асоціація зовнішньої політики» Володимир Хандогій констатував, що в Давосі президенту Зеленському, окрім виступів на панельних дискусіях, вдалося зустрітися з цілою низкою глав держав: «Думаю, в цьому полягає плюс і важливість Давоського форуму». 

Керівник Центру політичної розвідки Олег Постернак своєю чергою відзначив, що Трамп останнім часом почав активно висловлюватися про російсько-українську війну. На думку гостя, позаяк Путін не дав США чіткого сигналу щодо готовності сідати за стіл переговорів, Трамп використовує і батіг, і пряник. Пряник — заява про те, що було б помилкою пропонувати Україні вступ до НАТО, батіг — погрози санкціями. Цікаво, як відреагує Росія, зауважив Постернак.

Прессекретарка лідерки білоруської опозиції Світлани Тихановської Анна Красуліна зазначила, що Лукашенко виглядає погано, певне, усвідомлює, що на Білорусі неодмінно відіб'ється велика економічна криза, яка очікує на Росію. Проте владу віддавати не хоче. Такі вибори, як 25 січня, в Білорусі відбувалися завжди, сказала Красуліна, голоси вже давно ніхто не рахує. Навіть якщо більшість виборців, яких заженуть на дільниці, поставлять галочки в графі «Проти всіх», це ні на що не вплине. Ці псевдовибори і самого Лукашенка в світі ніхто не визнає, переконана гостя, однак диктатори самі не зупиняються.  

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader