Таку думку дипломат висловив у інтерв'ю Укрінформу.
Шамшур зауважив, що наразі зусилля новообраного президента США зосереджені на тому, щоб посадити Путіна за стіл переговорів. Однак Трамп уникає подробиць можливого змісту домовленостей, а до їх оприлюднення ми можемо покладатися на заяви віцепрезидента США Джей Ді Венса, держсекретаря Марко Рубіо і спецпредставника з питань України і Росії Кіта Келлога.
«Йдеться про припинення вогню відповідно до лінії розмежування. І фактично, хоча вони про це прямо не кажуть, але план Трампа виходить із того, що Путін зберігає контроль над тим, що він загарбав не тільки 2014 року, а й під час широкомасштабної агресії… Я вважаю, те, що ми знаємо про «план Трампа», дозволяє зробити висновок, що це план фактичного поділу України», - зазначив Шамшур.
На його переконання, не треба тішити себе ілюзіями, що ми зможемо відносно скоро повернути окуповані території.
«Цей біль залишиться із нами на десятки років», - вважає колишній посол України в США і Франції.
Він додав, що американці в принципі розуміють важливість питання надання Україні безпекових гарантій, однак розуміння це не трансформується у конкретні пропозиції.
«А які можуть бути гарантії, якщо Трамп каже, що він проти членства України в НАТО? Що нам можуть запропонувати натомість? Раніше Трамп і Келлог казали про можливість «накачати» Україну зброєю в нечуваному обсязі і згідно з безпрецедентною номенклатурою поставок. Хотілося б побачити це у реальності», - зазначив дипломат.
Він констатував, що, як свідчить реальність, параметри можливого врегулювання за Трампом не є сприятливими для України.
«Чи може це змінитися? Не виключено. Втім, наразі за всіма показниками всередині трампівської команди є консенсус, що Україна має піти на поступки. І це поступки за рахунок наших національних інтересів та територіальної цілісності», - наголосив експосол.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський в інтерв'ю Bloomberg заявив, що у питанні завершення війни пріоритетним для України є «сильний і справедливий мир».