Стоять на межі знищення. Що не так із бронюванням фермерів
Стоять на межі знищення. Що не так із бронюванням фермерів

Стоять на межі знищення. Що не так із бронюванням фермерів

Отримати статус критично важливих можуть лише 15% с/г підприємств

Українська система бронювання від мобілізації працівників критично важливих підприємств виявилася вкрай непрозорою і недосконалою. Також багато запитань виникає до галузевих критеріїв критичності, які встановлюються міністерствами та ОВА.

Наприклад, за критеріями Міністерства аграрної політики, критичне підприємство в галузі сільського господарства має обробляти не менш як 500 гектарів земель с/г призначення. Для великих агрохолдингів це не є проблемою, а от для фермерів…

Більше читайте в публікації: "Особливості національного бронювання: що нас чекає з 1 березня і чому система працює зі збоями".

Почесний президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Томич пояснює "Телеграфу", що переважна більшість фермерських господарств України (понад 85%) мають площу до 120 гектарів.

— Це сімейні фермерські господарства європейського типу. Тепер ці господарства протягом війни навіть не можуть вести мову про те, щоб забронювати голову господарства чи працівників. Тобто умови виставлені одні, а реальна ситуація інша. І фермерські господарства сьогодні поставленні в умови виживання, а може, й знищення до весни 2025 року. Ми йдемо в Європу, а Європа виключно фермерська. Ми можемо туди дійти, але вже без українського фермера, — каже агроексперт.

Днями профільний комітет Верховної Ради звернувся до уряду, щоб знизити поріг у 500 гектарів, однак галузеві критерії залишаються незмінними.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав, коли можуть мобілізувати заброньованого чоловіка.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader