
Єврокомісія пропонує ввести тарифи на всю аграрну продукцію та азотні добрива з РФ і Білорусі
Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена на сайті Європейської комісії.
«Європейська комісія ухвалила пропозицію запровадити мита на низку сільськогосподарських продуктів з Росії й Білорусі, а також на деякі азотні добрива. Сільськогосподарська продукція, на яку поширюються нові мита, становила 15% аграрного імпорту з Росії у 2023 році, який ще не був об'єктом підвищених мит. Після ухвалення Радою ЄС весь імпорт сільськогосподарської продукції з Росії буде об’єктом тарифів ЄС», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що метою нових тарифних обмежень є зменшення залежності Європи від імпорту з Росії й Білорусі. Такий імпорт, зокрема постачання добрив, робить Євросоюз потенційно вразливим для недружніх акцій з боку Росії, а отже, створює ризики для продовольчої безпеки ЄС.
Водночас введення тарифів сприятиме зростанню внутрішнього європейського виробництва та розвитку промисловості ЄС з виробництва добрив, яка суттєво постраждала внаслідок енергетичної кризи. Така тарифна політика також сприятиме диверсифікації аграрних поставок з третіх країн, що допоможе забезпечити стале постачання добрив та їх доступність для європейських фермерів за прийнятними цінами.
Як очікується, нові європейські тарифи матимуть негативний вплив на розмір доходів Росії від експорту та зменшать її спроможність до ведення агресивної війни проти України.
При цьому, йдеться у повідомленні, вжиті заходи жодним чином не відбиваються на поставках російської та білоруської аграрної продукції та добрив у треті держави, відповідно до взятих ЄС зобов’язань з підтримки глобальної продовольчої безпеки, особливо в країнах, що розвиваються. На практиці це означає, що умови купівлі-продажу таких товарів походженням з Росії залишаються незмінними, як і правила використання складських приміщень на території Євросоюзу, транспортування товарів кораблями з припискою у ЄС, та надання страхових і фінансових послуг.
Згадані пропозиції Єврокомісії будуть розглянуті Європейським парламентом і Радою ЄС, які прийматимуть рішення за принципом кваліфікованої більшості, відповідно до правових норм Угоди ЄС, що передбачені для таких випадків.
Як повідомляв Укрінформ, у грудні минулого року Рада міністрів ЄС з питань торгівлі розглянула можливість підвищення тарифів на імпорт російської й білоруської аграрної продукції та добрив у межах реагування на агресію РФ проти України.

Новий рекорд: ціни на золото максимально зросли на тлі торгівельної війни Трампа

Нафта дорожчає на тлі сигналів готовності Китаю до переговорів із США, попри зростання запасів у США та песимістичний прогноз МЕА

Британський економіст сказав, що важливого отримає Україна, підписавши угоду про рідкоземи

Ціни на оренду квартир рвонули вгору: скільки коштує зняти житло у Львові

США спровокували різкий стрибок цін на нафту: усе через санкції проти потужної нафтової країни

США й Україна можуть мати спільний інтерес у поновленні роботи Запорізької АЕС під контролем України - Галущенко
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F41ef39db45fdeb233d08a3521d72d845.jpg)