НБУ вводить нові ліміти на перекази: скільки можна буде перерахувати з 1 лютого
НБУ вводить нові ліміти на перекази: скільки можна буде перерахувати з 1 лютого

НБУ вводить нові ліміти на перекази: скільки можна буде перерахувати з 1 лютого

З 1 лютого 2025 року в Україні набувають чинності нові правила здійснення банківських переказів, які передбачають встановлення лімітів до 150 тисяч гривень на місяць. Це рішення є частиною масштабної ініціативи щодо забезпечення прозорості функціонування ринку банківських платіжних послуг.

Голова Національного банку України Андрій Пишний підкреслив, що зміни не торкнуться більшості громадян: "Якщо ви працюєте 'вбілу', отримуєте 'білу' зарплату або ж можете в інший спосіб документально підтвердити свої доходи чи статки, для вас взагалі нічого не зміниться". За його словами, нові обмеження стосуються виключно клієнтів, які не надали документальне підтвердження своїх доходів, особливо визначених як "високоризикові", яких, за оцінками банків, не більше 1% від усієї клієнтської бази.

Карткові перекази
Карткові перекази

Меморандум, підписаний 10 грудня 2024 року провідними банками України, включаючи "Ощадбанк", "Райффайзен Банк", "ПриватБанк" та "УНІВЕРСАЛ БАНК", встановлює диференційований підхід до клієнтів залежно від їхнього ризик-профілю.

Для клієнтів "високого" рівня ризику без документального підтвердження доходів встановлюється ліміт у 50 тисяч гривень на місяць, тоді як для клієнтів "середнього" та "низького" рівня ризику ліміт становитиме 150 тисяч гривень на місяць з 1 лютого 2025 року, який буде знижено до 100 тисяч гривень з 1 червня 2025 року.

Документальним підтвердженням доходів можуть слугувати:

  • довідки ОК5 та ОК7;
  • податкові декларації;
  • зарплатні відомості;
  • підтвердження зарахувань від державних органів;
  • інші документи, що засвідчують законність отриманих коштів.

Важливо зазначити, що банки прийматимуть документи також в електронній формі.

Для підвищення безпеки фінансових операцій банки запровадять цілодобові автоматизовані анти-фрод правила, приділяючи особливу увагу операціям у нічний час. Також встановлюються обмеження на кількість рахунків в одній валюті – не більше трьох для клієнтів без документально підтверджених джерел доходів.

Окремі положення стосуються фізичних осіб-підприємців, особливо новостворених ФОПів та тих, що входять до груп пов'язаних компаній. Для них передбачається поглиблене вивчення бізнес-діяльності та посилений моніторинг операцій відповідно до суми середньомісячного доходу.

Джерело матеріала
loader
loader