Трамп запровадив мита про імпорту з Мексики, Канади та Китаю: чи є виключення
Трамп запровадив мита про імпорту з Мексики, Канади та Китаю: чи є виключення

Трамп запровадив мита про імпорту з Мексики, Канади та Китаю: чи є виключення

Трамп запровадив мита про імпорту з Мексики, Канади та Китаю: чи є виключення

Це лише початок великої торговельної війни.

Президент США Дональд Трамп у суботу виконав обіцянку та запровадив значні мита на імпорт з Канади, Мексики та Китаю, провокуючи можливу торговельну війну з основними партнерами Сполучених Штатів, пише The Hill.

ї«Мита на імпорт з Канади, Мексики та Китаю ПІДПИСАНО! Цей сміливий крок має змусити ці країни припинити нелегальну імміграцію та потік небезпечних наркотиків, таких як фентаніл», – написав речник Білого дому Гаррісон Філдс у соціальній мережі X. 

На імпорт з Мексики та Канади Трамп ввів 25% мито, на китайські товари – 10%.

При цьому імпорт канадських енергоносіїв обкладатиметься лише 10% митом. Нові ставки набудуть чинності у вівторок.

Президент дав зрозуміти, що це може бути лише першим кроком у запровадженні масштабних мит, адже підписаний Трампом документ передбачає, що США можуть підвищити мита, якщо будь-яка з країн застосує заходи у відповідь, що, як очікується, вони і зроблять. 

У п'ятницю Трамп заявив журналістам, що найближчими тижнями оголосить про мита на сталь і алюміній, фармацевтичну продукцію, нафту і газ, напівпровідникові чіпи та на весь імпорт з Європейського Союзу.

Експерти неодноразово попереджали, що такі кроки можуть призвести до зростання витрат, які компанії перекладуть на споживачів. 

За оцінками Tax Foundation, позапартійного аналітичного центру, застосовані вже Трампом мита призведуть до того, що податки в США в середньому зростуть на 830 доларів на домогосподарство.

Сенаторка-республіканка Сьюзан Коллінз  попередила, що певні тарифи на канадський імпорт «ляжуть значним тягарем на багато сімей, виробників, лісову промисловість, малий бізнес, ловців омарів та сільськогосподарських виробників».

Трамп визнає, що через мита можуть виникнути «короткострокові» перебої, але наполягає на тому, що у довгостроковій перспективі вони зміцнять економіку, повернувши внутрішнє виробництво.

Під час першого президентського терміну Трампа Пекін у відповідь на застосовані до Китаю мита ввівтарифи на агробізнес, що неабияк вдарило по категорії американців, яка підтримує республіканця найбільше.

Інший сектор, який може значно постраждати від мита –  автомобільна промисловість. З часів великих міжнародних торговельних угод 1990-х років виробництво автомобілів є інтегрованим із Канадою та Мексикою. 

Колишня міністерка фінансів Канади Христя Фріланд закликала уряд запровадити мита у відповідь  на імпорт зі Сполучених Штатів. Вона запропонувала накласти 100% мита на автомобілі Tesla, щоб покарати Ілона Маска, одного з "друзів-мільярдерів" президента США. Також до переліку, за її словами, мають увійти американське вино, пиво та інші спиртні напої.

Дональд Трамп веде США новим шляхом митних бар'єрів і торгових воєн. Його стратегія ‒ повернення економіки на рідну землю, блокування дешевого імпорту та відновлення виробничого потенціалу.

Проте цей новий шлях, на переконання Олексія Куща, веде і до глобальної фрагментації, де країни, що залишаться поза блоками США, ризикують узагалі загубитися на світовій мапі. Про це фінансовий аналітик пише у статті "Америка проти всіх. США готуються до нової торгової ери".

Джерело матеріала
loader
loader