Як тиснути руку, щоб не здатися агресивним або боязким: правила етикету
Як тиснути руку, щоб не здатися агресивним або боязким: правила етикету

Як тиснути руку, щоб не здатися агресивним або боязким: правила етикету

Міжнародна консультантка з етикету Джаміла Мусаєва назвала шість способів тиснути руку, які одразу ж відштовхнуть від вас людей.

Ви дізнаєтеся:

Рукостискання не є обов'язковим привітанням, але дуже поширене. Усі нюанси етикету рукостискання розкрила міжнародна консультантка та авторка книжок з етикету Джаміла Мусаєва.

Якщо вам цікаві нюанси телефонного етикету, читайте матеріал Главреда: Як правильно дзвонити телефоном і хто має закінчити розмову: правила етикету.

Звідки пішов жест рукостискання?

Жест рукостискання символізує мир і єдність і бере свій початок у Греції в п'ятому столітті до нашої ери. Солдати використовували його, щоб привітати один одного і перевірити, чи є в іншої людини зброя.

"Жест рукостискання насправді означає, що ми намагаємося встановити зв'язок із людиною, яку ми зустрічаємо, чи то вперше, чи то, можливо, ми зустрічаємося знову і знову", - розповіла Джаміла на своєму Youtube-каналі.

Яких рукостискань слід уникати - Топ-6

Перше погане рукостискання називається "fingerella" (пальцеве рукостискання). Як випливає з назви, це рукостискання включає лише пальці. Коли ви простягаєте руку для рукостискання, інша людина простягає тільки пальці, а не всю руку.

"На жаль, найчастіше це роблять жінки, тому що вони соромляться, або інколи можуть простягнути пальці для поцілунку руки, а чоловік може цього не зрозуміти і замість цього потиснути їм руку. Так чи інакше, якщо ви винні в тому, що робите таке рукостискання, постарайтеся це виправити", - сказала експертка з етикету.

Мусаєва запропонувала замислитися, яке враження на вас справила б людина, яка запропонувала б вам лише пальці для рукостискання?

"Ви, ймовірно, використали б такі слова, як "боязкий", "негідний довіри", "недостатньо впевнений" - прикметники, з якими ви не хочете асоціюватися. Тож, якщо ви хочете справити гарне враження на когось, переконайтеся, що ви пропонуєте всю руку, а не лише пальці", - сказала вона.

Друге погане рукостискання називається "вологе рукостискання". Як випливає з назви, це відбувається, коли ви потискаєте комусь руку, а долоні цієї людини вологі.

Вологі руки можуть бути пов'язані з генетичною схильністю, і в цьому випадку варто порадитися з лікарем. Щоб руки були сухими, можна використовувати дитячу присипку, спеціальні серветки для макіяжу або звичайну носову хустку. Так ви зможете завжди акуратно промокнути долоні, щоб вони були більш сухими, коли ви пропонуєте руку для рукостискання.

Ще однією причиною вологого рукостискання може бути те, що ви тримали келих холодного шампанського або вина в правій руці. Коли настав час для рукостискання, ваша рука може бути вологою від келиха. Мусаєва радить завжди тримати келих у лівій руці, щоб ваша права рука завжди була сухою та готовою до правильного рукостискання.

Третє погане рукостискання називається "подрібнювач кісток". Це означає, що людина занадто міцно поживає руку.

"Це так боляче і неприємно, що ви хочете позбутися цього рукостискання якомога швидше. Якщо ви знаєте когось, хто потискає руку саме так, я впевнена, що у вас не буде приємних відчуттів із цією людиною. І якщо ви самі винні в цьому, постарайтеся цього уникати. Не завдавайте болю іншим людям, намагаючись показати владу. Що насправді демонструє владу, то це міцне, впевнене рукостискання, а не те, яке розчавлює кістки інших людей", - пояснила експертка з етикету.

Жінкам, які люблять носити великі каблучки, варто дотримуватися важливого правила етикету: не носіть масивні каблучки на правій руці. Краще вдягнути їх на ліву руку, щоб права була з більш тонкими каблучками. Інакше при рукостисканні прикраси можуть завдати болю іншій людині.

Четверте погане рукостискання називається "мертва риба", тобто це неактивне рукостискання.

Наприклад, людина подає руку, але хоче, щоб її потиснув опонент, а сам той, хто подає, не залучений до процесу рукостискання. Така поведінка може створити враження, що в цієї людини відсутні навички ініціативи, лідерства, вона не бере ініціативу на себе.

П'яте погане рукостискання називається "зігнута рука з притягуванням".

"Це жест, який притаманний президенту США Дональду Трампу. Він неодноразово його демонстрував на зустрічах з іншими світовими лідерами, і я запевняю вас, вони не почувалися комфортно. Це коли людина вітає вас і тисне вашу руку, притягуючи її ближче до себе", - пояснила Мусаєва.

За її словами, потрібно тримати правильну відстань із людиною, з якою ви вітаєте рукостисканням.

Шосте погане рукостискання називається "агресивний насос". Людина, яка вітає вас рукостисканням, тримає вашу руку протягом тривалого часу і дуже сильно качає її вгору та вниз. До речі, цей тип рукостискання також притаманний Трампу.

Зазначимо, у 2017 році глава Білого дому продемонстрував п'яте і шосте погані рукостискання одночасно. Як видно на відео, Трамп взяв руку прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе міцніше, ніж потрібно було б, погладив його долоню кілька разів і тримав 19 секунд.

Дивіться відео - Рукостискання між президентом США Дональдом Трампом і прем'єром Японії Сіндзо Абе:

Як виглядає ідеальне рукостискання

Мусаєва поділилася основними правилами ідеального рукостискання.

1. Простягніть руку прямо, дотримуючись природної лінії тіла.

2. Переконайтеся, що ваші пальці обвивають руку людини, яку ви вітаєте. Ваші пальці також мають бути залучені в цей процес.

3. Коли ви потискуєте руку, переконайтеся, що перетинка вашої руки торкається перетинки руки іншої людини, щоб ви могли відчути зв'язок із нею. Це допоможе краще встановити довірчі стосунки з іншою людиною.

Тепер, коли ваші руки з'єднані, перетинка до перетинки, пальці обвивають іншу руку, переконайтеся, що ви міцно потискаєте руку.

"Міцно" означає, що ви маєте відчувати руку іншої людини у своїй руці й брати активну участь у рукостисканні. Ви не просто пропонуєте свою руку, щоб її потиснули, і не намагаєтеся розчавити руку іншої людини", - сказала Мусаєва.

4. Ще одне важливе правило полягає в тому, що ваш лікоть має бути в ідеалі під кутом 90°.

5. Загальне правило для правильного рукостискання говорить: має бути від трьох до п'яти хитань максимум.

Якщо ви робите менше трьох хитань, може здатися, що ви сором'язливі й не впевнені в собі.

Якщо під час рукостискання буде більше п'яти хитань, може здатися, що ви намагаєтеся домінувати, що ви агресивні та, можливо, нав'язливі.

6. Рукостискання має відбуватися у вертикальному русі. Ви маєте гойдати руку вгору і вниз.

7. Підтримуйте зоровий контакт із людиною, якій ви потискаєте руку.

Іноді люди, які пропонують руку для рукостискання, дивляться на свою руку або на руку людини. Це може створити враження, що ви намагаєтеся щось приховати, що вам не можна довіряти або покладатися на вас, оскільки ви не можете дивитися в очі людині.

8. Посміхайтеся, дивлячись в очі людини. Це означатиме надійність і теплоту. Вас сприймуть як людину, якій можна довіряти і до якої можна звернутися.

9. Останнє правило для ідеального рукостискання: ви повинні встати для рукостискання. Це показує іншій людині, що ви поважаєте її.

Дивіться відео - Як правильно тиснути руку і виглядати впевнено:

Раніше Главред писав, що перше враження - найважливіше, адже всім відома фраза "Зустрічають по одягу, а проводжають по розуму". Психологи стверджують, що у 85 випадках зі 100 люди будують своє враження від першого знайомства з людиною за її зовнішнім виглядом. І змінити це враження надалі досить важко. Щоб справити приємне перше враження, потрібно дотримуватися певних правил. Детальніше читайте в матеріалі: Як з першого погляду справити незабутнє враження: нюанси етикету.

Вам також може бути цікаво:

Хто така Джаміла Мусаєва

Джаміла Мусаєва - міжнародна консультантка з етикету, авторка, підприємиця і мама двох дітей. Веде канал на YouTube, на який підписані понад мільйон людей.

"Моя пристрасть - освіта за межами традиційного шкільного середовища. Ось чому я привнесла свій досвід на YouTube, прагнучи надати вам безцінні знання та поради, які виходять за рамки звичайної шкільної програми", - пише Джаміла в описі свого каналу.

Дівчина родом з Азербайджану і публікує відео на різноманітні теми: правила хорошого тону, саморозвиток, стиль життя, догляд за обличчям і тілом, азрбайджанська культура і традиції.

Джерело матеріала
loader