Острівець стабільності: психолог розповів, як зберегти ментальне здоров’я під час війни
Острівець стабільності: психолог розповів, як зберегти ментальне здоров’я під час війни

Острівець стабільності: психолог розповів, як зберегти ментальне здоров’я під час війни

Про це він розповів в авторській програмі Геннадія Кірії «Увага: Кірія».

По-перше, пояснює гість програми, під час війни у нас з’являється невизначеність, а для психіки якраз дуже важлива стабільність, передбачуваність. Щоб це побороти, міркує він, важливо створити собі острівець стабільності, формувати маленькі звички, наприклад, в армії практикують після чергування щовечора пити один і той же чай, читати одну й ту же книжку, чи ще щось. По-друге, продовжує психолог, зараз дуже багато хейту, засудження і неприйняття, всі дуже напружені і перекладають відповідальність один на одного, що от а ти виїхав, а ти не воюєш, а ти не там воюєш, цього треба позбуватися, відмежовуватися від такого спілкування.

«Інфополе. Я особисто вважаю, що більшість журналістів клікбейтними обкладинками, як от «Президент дав указ – завтра закінчиться війна» тощо тільки підвищують тривогу. Я за про те, щоб чистити своє інфополе, повиходити з усіх телеграм-каналів, щоб якомога менше споживати зайвої інформації і отак зберегти своє психологічне здоров'я», - додає Влад Соколенко.

А загалом ненависть, розповідає він, береться з наших очікувань до інших людей і того, що вони цьому не відповідають. А відтак, продовжує психолог, ми концентруємося на житті інших людей, думаємо постійно про інших, а не про себе, і на це йде настільки багато енергії, що людина просто виснажується.

«Частіше за все гнів та агресія беруться із незадоволення власним життям, тобто внаслідок якихось обставин власного вибору чи речей, які від мене не залежать. Я незадоволений тим, де знаходжуся зараз, і я причину цієї внутрішньої агресії намагаюся знайти в інших людях. Треба шукати причину і думати, що я можу прямо зараз змінити у своєму житті таким чином, щоб менше було цієї внутрішньої агресії. Тобто на агресію ми відповідаємо змінами у власному житті і намаганням знайти, пофіксити, грубо кажучи, причини», - пояснює Влад Соколенко.

Джерело матеріала
loader