Україна панікує, оскільки США та Росія наполягають на виборах – Politico
Україна панікує, оскільки США та Росія наполягають на виборах – Politico

Україна панікує, оскільки США та Росія наполягають на виборах – Politico

Україна панікує, оскільки США та Росія наполягають на виборах – Politico

Українські чиновники побоюються, що зближення між Вашингтоном і Москвою може витіснити їх з дискусії про майбутнє їхньої країни.

Росія приєдналася до США у заклику до України провести вибори, що викликає занепокоєння в Києві, який намагається відбити повномасштабне вторгнення Росії. Про це повідомляє Politico.

Ця несподівана спільна позиція викликала в Україні побоювання, що президент Росії Владімір Путін прагне зіштовхнути Київ і Вашингтон у питанні про те, як діяти далі, щоб покласти край війні.

На вихідних спеціальний представник президента США Дональда Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог заявив: "У більшості демократичних країн вибори відбуваються навіть під час війни. Я вважаю, що це важливо. Я вважаю, що це добре для демократії. Краса сильної демократії полягає в тому, що є більше одного потенційного кандидата".

Москва, де Путін неодноразово заявляв, що не визнає президента України Володимира Зеленського легітимним лідером, підтримала Келлога в понеділок, коли речник Кремля Дмітрій Пєсков заявив журналістам у Москві, що "термін повноважень президента Зеленського закінчився".

За його словами, "легітимізація керівництва України" буде необхідною частиною будь-якого мирного процесу.

Київ, зі свого боку, побоюється, що проведення виборів на цьому етапі поставить під загрозу українську єдність і відкриє країну для дестабілізуючих кампаній російського впливу.

Зауваження Келлога і швидка реакція Кремля на них викликали тривогу.

Колишній український міністр, який побажав залишитися анонімним, щоб вільно обговорити цю делікатну тему, сказав POLITICO, що "узгодженість у питанні виборів між Вашингтоном і Москвою викликає занепокоєння", додавши: "Я розглядаю це як перший доказ того, що Трамп і Путін згодні з тим, що вони хочуть, щоб Зеленський пішов геть".

Чи можна вийти із замкнутого квадрата президентства Зеленського, щоб здобути перемогу у війні? У чому полягає новий ступінь відповідальності президента, якого ми не обирали на другий термін, але якому довірили керувати країною, що воює? Читайте у матеріалі Інни Ведерникової на ZN.UA "Квадрат президентства. Яка ціна легітимності Володимира Зеленського".

 

Джерело матеріала
loader