Вчені стали на бік віри: вони вивчили її роль під час пандемії COVID-19
Вчені стали на бік віри: вони вивчили її роль під час пандемії COVID-19

Вчені стали на бік віри: вони вивчили її роль під час пандемії COVID-19

Релігія є невід'ємною частиною життя мільярдів людей на планеті, допомагаючи їм бути щасливішими. Однак нещодавно вчені з'ясували, що під час останньої пандемії вона також стала оплотом їхнього психічного здоров'я.

Нещодавнє дослідження, проведене під керівництвом Кембриджського університету, свідчить про те, що релігійна віра могла зіграти певну роль у пом'якшенні психологічного дистресу, спричиненого пандемією COVID-19. У такий спосіб учені виокремили позитивні моменти, які можуть допомогти людині впоратися із серйозним стресом організму в турбулентні та небезпечні для здоров'я моменти, пише News Medical.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

У дослідженні, проведеному в Сполученому Королівстві, вченими вивчалося психічне здоров'я людей під час загальнонаціональних блокувань у 2020 і 2021 роках. Воно показало, що, хоча загальний рівень нещастя підвищився, люди, які вважають себе релігійними, зазнали значно меншого зростання дистресу, порівняно з нерелігійними людьми.

Важливо Біблійна історія руйнування Єрусалиму: вчені розкрили подробиці спалення Храму Соломона

Дослідження, опубліковане в журналі European Economic Review і проведене в Сполучених Штатах, засвідчило, що віряни відчували менш сильне погіршення психічного здоров'я після того, як зіткнулися з інфекцією COVID-19, як особисто, так і у своїй соціальній мережі. У британському сегменті економісти проаналізували дані 3 884 осіб, порівнявши тенденції психічного здоров'я до і під час пандемії.

У той час як блокування повсюдно посилювали страждання, у тих, хто зараховував себе до релігії, нещастя збільшувалося на 29% менше. Подальший аналіз показав, що інтенсивність релігійних переконань відіграє вирішальну роль — люди, для яких релігія "трохи або дуже багато змінила" в їхньому житті, відчували лише половину збільшення стресу в порівнянні з тими, для кого релігія не мала великого значення.

Дослідження враховувало демографічні фактори, такі як вік і стать, але все одно виявило, що релігійні люди на 20% рідше відчували посилення депресії. Відмінності між основними релігійними групами, включно з християнами, мусульманами та індуїстами, були мінімальними, але деякі групи, зокрема католики і мусульмани, сильніше страждали від закриття культових споруд під час першого блокування.

Американське дослідження, проведене під керівництвом професорки Сріі Айєр із Кембриджа та її колег з інших країн, обстежило 5 178 осіб по всій країні на початку 2021 року. Воно показало, що майже половина тих, хто зіткнувся з інфекцією COVID-19 особисто або у своєму найближчому оточенні, відзначили погіршення психічного здоров'я. Водночас у нерелігійних людей погіршення самопочуття було на 60% більше, ніж у людей із середнім і високим рівнем релігійності.

Позитивний вплив релігії на психічне здоров'я був менш помітним у районах із суворими заходами ізоляції, що дає змогу припустити, що доступ до релігійних місць міг зіграти важливу роль у психологічній стійкості таких людей. Крім того, у тих, хто відвідував релігійні служби онлайн, зв'язок між зараженням вірусом COVID-19 і погіршенням психічного здоров'я був на 40% нижчим.

Дослідники припускають, що віра може чинити психологічний вплив, підвищуючи самооцінку, покращуючи навички подолання труднощів і забезпечуючи соціальну підтримку. За словами професора Шона Ларкома з факультету економіки землі Кембриджа, пандемія COVID-19 надала унікальну можливість вивчити, як люди в різних верствах суспільства реагували на загальну кризу. Він зазначив, що в певних ситуаціях релігія може слугувати "оплотом проти дистресу", допомагаючи людям зміцнювати стійкість, знаходити сенс і зберігати надію у важкі часи.

Раніше Фокус писав про те, що вчені дізналися як розпізнати незвично розумних людей. Існує думка, що розумних людей можна розрізнити з першого ж погляду, але вчені пішли далі і вирішили виділити чіткі риси характеру, які притаманні власникам підвищеного інтелекту.

Також Фокус писав про те, що припинення вживання марихуани викликає часті яскраві сновидіння. Вчені пояснили, які процеси відбуваються у нас в організмі під час відмови від вживання канабісу і як це впливає на якість нашого сну і пам'ять.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.

Теги за темою
Коронавірус пандемія дослідження наука
Джерело матеріала
loader