Як передає Укрінформ, про це дружина Президента Олена Зеленська повідомила у Телеграмі.
«Послуги з охорони психічного здоров’я – у кожній лікарні, амбулаторії, у кожного сімейного лікаря. Відтепер це не про вибіркову можливість отримати таку допомогу, бо пощастило і ваш сімейний лікар пройшов потрібне навчання. А про базову послугу, яку має безоплатно надавати кожен медичний заклад, що працює за програмою медичних гарантій», - підкреслила Зеленська.
За її словами, торік понад 25 тисяч лікарів «первинки» пройшли навчанняВООЗ mhGAP, яке дає знання й чіткі клінічні алгоритми для ведення психічних розладів.
«Тепер це навчання пройдуть усі лікарі та медичні сестри / брати, які працюють у медзакладах, законтрактованих НСЗУ», - наголосила перша леді.
На її думку, це вкрай важливі зміни, що «свідчать про одне: ментальне здоров’я – у такому ж пріоритеті, як і інші життєво важливі скринінги, що їх забезпечує держава».
Тепер ще більше лікарів, зауважила Зеленська, зможуть вчасно розпізнавати ранні симптоми таких поширених зараз психічних розладів як депресія чи ПТСР, а послуги стануть ще доступнішими для людей.
Вона зауважила, що Всеукраїнська програма ментального здоровʼя «Ти як?» також спрямована на те, щоб турбота про психологічний добробут українців була базою і для людей, і для лікарів, і для держави.
Як повідомляв Укрінформ, програма «Ти як?» у співпраці з психологинею Світланою Ройз підготувала спеціальний путівник «Правила внутрішнього руху» для збереження емоційного здоров'я.