Світ відмовляється від ліків: учені заявили про зниження використання важливих препаратів
Світ відмовляється від ліків: учені заявили про зниження використання важливих препаратів

Світ відмовляється від ліків: учені заявили про зниження використання важливих препаратів

Серцево-судинні захворювання зазвичай потребують тривалого курсу лікування та підтримання стану за допомогою ліків. Однак за останніми даними вчених люди перестають їх приймати в усьому світі, ставлячи під загрозу своє здоров'я і життя.

Нове дослідження вчених показало, що в усьому світі недостатньо використовуються основні препарати для запобігання подальшим проблемам із серцем у людей із серцево-судинними захворюваннями (ССЗ). Дослідники простежили за більш ніж 11 000 пацієнтів із ССЗ із 17 країн протягом 12 років і виявили, що рівень використання ліків залишається низьким і практично не поліпшується, пише American College of Cardiology.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Така тенденція викликає побоювання, що глобальні цілі Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та Організації Об'єднаних Націй (ООН) зі зниження смертності від серцево-судинних захворювань можуть бути не досягнуті. Вторинна профілактика ССЗ допомагає пацієнтам уникнути майбутніх інфарктів, інсультів або серцевої недостатності через зміну способу життя та приймання ліків.

Важливо Від лікування до отруєння — один крок: лікарка пояснила, як не нашкодити собі ліками

Дослідження, опубліковане в журналі Journal of the American College of Cardiology і проведене під керівництвом доктора Філіпа Джозефа з Дослідницького інституту здоров'я населення в Канаді, показало, що використання ліків варіюється залежно від рівня доходу в країні.

У країнах із високим рівнем доходу використання ліків знизилося з 88,8 до 77,3%. У країнах із рівнем доходу вище середнього воно збільшилося з 55% до 61,1%. У країнах із рівнем доходу нижче середнього спостерігався невеликий пік, після чого цей показник знизився до 13,4%, а в країнах із низьким рівнем доходу спостерігалося первісне зростання, але потім відбулося зниження до 27,5%.

Доктор Джозеф попередив, що більшість людей із ССЗ, як і раніше, не лікуються або лікуються недостатньо. Доктор Харлан М. Крумхольц з Єльської школи медицини зовсім назвав отримані результати неприйнятними, заявивши, що життєво важливі і доступні ліки просто не доходять до багатьох пацієнтів. Дослідження припускає, що проблеми системи охорони здоров'я, економічні бар'єри та обмежена обізнаність сприяють низькому рівню використання ліків.

Іншою проблемою є те, що використання ліків знижувалося з плином часу, навіть у багатших країнах. Автори дослідження вважають, що свою роль могли зіграти фінансові труднощі, доступ до охорони здоров'я та пандемія COVID-19. Дослідження охопило лише 17 країн, що є обмеженням, але результати все одно підкреслюють актуальність глобальної проблеми в усьому світі. Експерти пропонують такі можливі рішення, як підвищення доступності ліків, поліпшення політики охорони здоров'я та використання цифрових інструментів, як-от мобільні застосунки, для поліпшення підтримки та інформованості пацієнтів.

Раніше Фокус писав про те, як вчені збираютьсязамінити гіркі таблетки і сиропи на альтернативний спосіб доставки ліків. Минули ті часи, коли доводилося насильно ковтати великі гіркі таблетки або несмачні сиропи. Їм на заміну скоро прийде безболісна, ефективна та екологічно чиста альтернатива.

Також Фокус писав про те, що вчені навчилися створювати таблетки з паперу. Вони перетворили паперові відходи на сировину для виробництва поширених болезаспокійливих засобів і не зупинилися на цьому, в гонитві за більш екологічним майбутнім.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.

Теги за темою
Здоров'я ООН наука
Джерело матеріала
loader