Директор "Асканія-Нова" "подарував" окупантам зебр, бізона та коня Пржевальського - його судитимуть
Директор "Асканія-Нова" "подарував" окупантам зебр, бізона та коня Пржевальського - його судитимуть

Директор "Асканія-Нова" "подарував" окупантам зебр, бізона та коня Пржевальського - його судитимуть

Українські правоохоронні органи завершили слідство та передали до суду справу щодо окупаційного директора біосферного заповідника "Асканія-Нова" на Херсонщині. Про це повідомляє офіційний Telegram-канал Офісу Генерального прокурора.

- За процесуального керівництва Спеціалізованих екологічних прокуратур Офісу Генпрокурора та Херсонської обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно так званого «директора» біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф. Е. Фальц-Фейна. Його обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України), - йдеться в повідомленні.

Слідство з’ясувало, що обвинувачений у змові з російськими природоохоронцями незаконно передав рідкісних і зникаючих тварин, які перебували під державною охороною. Серед них: зебри Чапмана, американський бізон, олень Давида, кінь Пржевальського (занесений до Червоної книги України). Також він організував вивезення трьох представників сірої української породи великої рогатої худоби та десяти зебр Чапмана до парку левів «Тайган» у Криму.

Збитки оцінено в 85,2 млн грн. Незаконне переміщення тварин кваліфікується як воєнний злочин, зокрема розграбування, і є порушенням статті 33 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення, а також статей 28 і 56 IV Гаазької конвенції про закони і звичаї війни на суходолі.

Спеціальне досудове розслідування здійснювалося Головним управлінням Національної поліції в Херсонській області.

Біосферний заповідник "Асканія-Нова" - унікальна природоохоронна територія в Херсонській області, заснована в 1898 році. Він відомий своїми степами та рідкісними видами тварин, зокрема зебрами, антилопами та бізонами. Заповідник займається збереженням біорізноманіття, має зоопарк та дослідницьку станцію. Заповідник є частиною міжнародної мережі біосферних резервів за програмою ЮНЕСКО та охороняється Гаазькою конвенцією від розграбування.

  • 6 листопада 2024 року в Україні вперше оголосили підозру у вчиненні воєнного злочину проти природно-заповідного фонду. Її отримав призначений Росією “директор” заповідника "Асканія-Нова" у Херсонській області. 
  • 19 серпня 2024 року директор заповідника "Асканія-Нова" Віктор Шаповал спростував знищення заповідника, але визнав вивезення тварин.
Теги за темою
Суд Прокуратура Тварини
Джерело матеріала
loader