![У Празі можуть створити центр для повернення українських біженців до літа 2025 року](https://thumbor.my.ua/SFvlhrxb44elaBIyR_fXg6CyetE=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F8c77ebae7e03c18bf85d07027c73b264.jpg)
У Празі можуть створити центр для повернення українських біженців до літа 2025 року
Центр повернення, який має полегшити українським біженцям повернення на батьківщину після закінчення російсько-української війни, може бути створений у Празі до червня 2025 року.
Про це заявив міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан, який минулого тижня обговорив питання створення центру з віце-прем'єр-міністром України Олексієм Чернишовим, передає Radio Prague International, пише "Європейська правда".
Як зазначив чеський міністр, метою центру, який вже створюється в Німеччині, а в майбутньому може бути відкритий у Польщі та Чехії, є мотивація біженців до повернення в Україну для післявоєнної відбудови.
На думку Ракушана, в центрі мають працювати насамперед українці, а також, наприклад, співробітники Департаменту притулку та міграційної політики Міністерства внутрішніх справ Чехії.
Так звані центри єдності повинні надавати біженцям всю інформацію про можливості повернення, а також юридичну допомогу та підтримку.
Міністр зазначив, що "ще не визначено, де саме буде розташований центр", але він вважає важливим, щоб це "був доступний і гідний простір".
За словами міністра, центри повинні частково фінансуватися українською стороною, а МВС Чехії та Європейський Союз також повинні зробити свій внесок у фінансування.
Ракушан додав, що важливо прояснити на рівні ЄС, як буде продовжуватись система тимчасового захисту, який дозволяє біженцям отримати доступ до державного медичного страхування, освіти або ринку праці.
У разі оголошення перемир'я у війні, за словами чеського міністра, видача тимчасового захисту має бути призупинена, щоб запобігти новій хвилі міграції.
За останніми даними Міністерства внутрішніх справ Чехії, наразі у країні перебуває близько 390 тисяч людей з України з тимчасовим захистом.
Останнім часом у Німеччині почали говорити про скорочення допомоги біженцям з України.
Зокрема, німецький канцлер Олаф Шольц заявляв про необхідність заохотити безробітних українців у Німеччині знайти роботу або повернутися на батьківщину.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)