Місячна програма NASA "Артеміда" має високий ризик провалу, попереджають експерти
Місячна програма NASA "Артеміда" має високий ризик провалу, попереджають експерти

Місячна програма NASA "Артеміда" має високий ризик провалу, попереджають експерти

ASAP, яка надає NASA рекомендації з безпеки з моменту її заснування в 1968 році, зазначає, що програма "Артеміда", наріжний камінь зусиль США з освоєння далекого космосу, є особливо вразливою, повідомляє 24 Канал з посиланням на звіт групи.

Чому програма має високий ризик провалу?

Однією з ключових проблем, висвітлених у звіті, є неперевірена природа багатьох елементів, задіяних у місії "Артеміда". Це стосується нових технологій, таких як зберігання кріогенного палива в космосі, висадка на Місяць і транспортування марсохода VIPER, критично важливого компонента місії.

Космічний корабель "Оріон", призначений для доставки астронавтів на орбіту Місяця, також натрапив на низку невирішених проблем. Тепловий екран космічного корабля, який вийшов з ладу під час попередніх випробувань, залишається незмінним для майбутньої місії "Артеміда-2".

Для "Артеміди-3" заплановано новий теплозахисний екран, але він ще не пройшов випробування. Група експертів висловила занепокоєння, що ці невирішені питання можуть поставити під загрозу успіх місії, особливо з огляду на те, що NASA зараз планує повернення астронавтів на Місяць у середині 2027 року.

На додаток до проблем програми "Артеміда", ASAP також занепокоєна участю NASA в комерційних низькоорбітальних проектах, зокрема, переходом до приватних космічних станцій. Звіт попереджає, що NASA має обмежений контроль над ключовими аспектами цих проєктів, що може створити довгострокові операційні ризики.

Нарешті, у звіті наголошується на триваючій бюджетній невизначеності, яка продовжує становити значний виклик для NASA. Відсутність своєчасних і остаточних асигнувань від Конгресу створює операційні труднощі, збільшує ризики і затримує прийняття критично важливих рішень, що в кінцевому підсумку може вплинути на безпеку і успіх місій космічного відомства.

Теги за темою
Космос NASA Техно
Джерело матеріала
loader