ДБР передало до суду справу про постачання прикордонникам неякісних шоломів на 36 мільйонів
ДБР передало до суду справу про постачання прикордонникам неякісних шоломів на 36 мільйонів

ДБР передало до суду справу про постачання прикордонникам неякісних шоломів на 36 мільйонів

Державне бюро розслідувань передало до суду обвинувальні акти щодо директора товариства, який поставив Державній прикордонній службі неякісні балістичні шоломи на загальну суму 36 млн грн, і командира військової частини, який прийняв та оплатив ці шоломи.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ДБР.

Як зазначається, розслідування щодо командира військової частини було завершене раніше.

Встановлено, що після початку збройної агресії Росіїкомандир уклав угоду з приватним підприємством на закупівлю шоломів для прикордонників.

Постачальник доставив шоломи в Україну і, відповідно до вимог законодавства та на підставі укладеної угоди, вісім шоломів були направлені до профільної установи для проведення випробувань щодо їх якості. Експертиза засвідчила, що шоломи не відповідають жодному з необхідних класів захисту.

Командир за таких умов був зобов'язаний прийняти рішення забракувати всі поставлені шоломи і повернути їх постачальнику. Натомість він вирішив прийняти продукцію на баланс та здійснити за неї оплату.

ДБР вжило заходів щодо відшкодування збитків. Зокрема затверджений графік заміни товариством неякісних шоломів на такі, що відповідатимуть вимогам договору і діючим нормативним актам.

Директор товариства обвинувачується в службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України)

Колишній командир обвинувачується в умисному невиконанні військовою службовою особою дій, які він, згідно зі своїми службовими обов’язками, повинен був виконати, що спричинило тяжкі наслідки, вчинені в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 426 Кримінального кодексу України).

Як повідомляв Укрінформ, прокурори Офісу генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього директора державного підприємства оборонного сектору і ще двох учасників злочинної організації, які провели 10 оборудок з удаваного постачання підприємству обладнання для літаків на понад 36 млн грн.

Теги за темою
Суд розслідування
Джерело матеріала
loader