Що чекає на Україну у наступні шість місяців?
Що чекає на Україну у наступні шість місяців?

Що чекає на Україну у наступні шість місяців?

Радник президента Сполучених Штатів із нацбезпеки Майкл Волц заявляє, що Європа без США повинна опікуватись безпекою України.

Трамп каже, що США можуть надати фінансову підтримку Україні в обмін на українські корисні копалини. Американський президент розмовляв із Путіним. Володимир Зеленський матиме зустріч із віцепрезидентом США Венсом під час Мюнхенської безпекової конференції.

Заяви президента США Трампа і його радника з питань нацбезпеки Майкла Волца свідчать про бажання швидкого оголошення тимчасового перемирʼя і відсутність реального плану завершення війни. Саме тому відставний генерал Келлог спростував інформацію про презентацію такого плану.

Ідею про співпрацю США у сфері рідкісноземельних металів та корисних копалин слід сприймати як свідчення бізнес-підходу нової американської адміністрації до вирішення геополітичних проблем.

Така заява спрямована як на електорат Республіканської партії, якому кажуть, що допомога Україні буде в обмін на її ресурси, так і на ймовірну економічну співпрацю у довгостроковій перспективі.

Кремль умисно не підтверджує контактів із Трампом з метою применшення як цінностей таких контактів, так і сили нової американської адміністрації. Теза Кремля «ми не боїмося Трампа» стала новим медійним сигналом у Росії.

У Мюнхені не слід очікувати жодних проривних ідей. Не буде плану завершення війни, сформованого США, ЄС і Україною. Як не буде і затвердженого формату переговорів (до яких кремль готовий тільки у вигляді прийняття умов капітуляції України).

Без США неможливо забезпечити реальних гарантій безпеки України. Це знають і США, і ЄС, і Москва.

Візит Келлога до України може мати ефект у разі оголошення про підготовку нового пакета допомоги, як і рішення у «Рамштайні», де США поступились головуванням на користь Великої Британії. Саме це стане свідченням бажання підтримувати Україну. Та сподівання на таке рішення, на жаль, є примарними.

Ми оцінюємо ймовірність продовження бойових дій у наступні шість місяців на рівні дев'ять із десяти (без змін) і ймовірність невигідних умов перемовин для України вісім з десяти.

Джерело матеріала
loader