![Рідкісна співпраця США і Китаю щодо України: Трамп намагається залучити КНР до мирних переговорів, — аналіз CNN](https://thumbor.my.ua/xl35YJ_PShI5i8e7fH17I8ZRlF0=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F191b38b5702ddec71c84109d123f44cd.png)
Рідкісна співпраця США і Китаю щодо України: Трамп намагається залучити КНР до мирних переговорів, — аналіз CNN
За словами Юнь Сунь, аналітика і центру Stimson, Китай буде схильний погодитися і зіграти корисну роль заради американсько-китайських відносин. Але професор Національного сінгапурського університету Чонг Джа Іан вважає, що Пекін прагне уникнути крайнього ослаблення Росії.
Президент США чітко позначив, хто зі світових лідерів, на його думку, міг би допомогти США покласти край війні в Україні: союзник Володимира Путіна — Сі Цзіньпін. Про це йдеться в аналізі CNN.
"Сподіваюся, Китай допоможе нам зупинити війну, а конкретніше, з Росією та Україною... у них є великий вплив на цю ситуацію, і ми працюватимемо з ними", — заявляв Трамп політичній та діловій еліті на Всесвітньому економічному форумі у швейцарському Давосі минулого місяця.
Видання зазначає, що Трамп, можливо, ускладнив свій план з організації миру спільно з Сі Цзіньпіном, запровадивши на початку лютого загальний 10% тариф на китайський імпорт у США. Водночас війна в Україні може стати рідкісним питанням співпраці США і Китаю — особливо на тлі того, що Пекін прагне запобігти торгівельним складнощам.
"Якщо Трамп розглядає співпрацю з Китаєм як єдиний і найважливіший аспект, який може поліпшити американсько-китайські відносини, я думаю, що Китай буде схильний погодитися... зіграти корисну роль", — сказала Юнь Сунь, директорка програми з Китаю в аналітичному центрі Stimson. Водночас, додала вона, Пекін побоюватиметься погіршити свої зв'язки з Росією.
Китай давно прагне позиціювати себе як потенційного посередника миру, просуваючи свою власну, хоча й невизначено сформульовану, пропозицію щодо врегулювання війни. Але на Заході його ставка на мир затьмарювалася неухильною підтримкою Пекіном путінської Росії.
Сі Цзіньпіну довелося б багато чим ризикувати, якби він вирішив зашкодити цьому партнерству, яке китайський лідер вибудував як важливу частину своїх цілей з протидії тиску з боку Заходу і зміни світового порядку на користь Китаю.
За столом переговорів, де Сі посідає чільне місце, саме Володимир Путін, а не Трамп, матиме надійного партнера. У таких умовах Вашингтону доведеться обережно орієнтуватися, якщо він не хоче ризикувати ізоляцією європейських союзників або досягти рішення, неприйнятного для України, зазначають аналітики.
"Реальний результат, якого Пекін хотів би уникнути, — це дуже сильно ослаблена Росія", — сказав Чонг Джа Іан, доцент Національного університету Сінгапуру. "Тому що тоді... (Пекін) буде позбавлений одного важливого партнера".
Нагадаємо, що, за даними NYT, у Трампа з'явилася нова людина для діалогу з РФ — "таємний" парламентер щодо України".
Також повідомлялося, що Білий дім підтвердив політ спецпредставника Трампа до Москви.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)