Україна без НАТО. Позиція команди ТрампаСюжет
Україна без НАТО. Позиція команди ТрампаСюжет

Україна без НАТО. Позиція команди ТрампаСюжет


США не вважають членство України в НАТО реалістичним результатом дипломатичного врегулювання.

 
Новий голова Пентагону Піт Хегсет вперше приїхав до Європи після зміни влади в США і заявив, що США не вважають членство України в НАТО реалістичним результатом дипломатичного врегулювання. Раніше президент України Володимир Зеленський неодноразово говорив, що повноправне членство країни в НАТО є єдиною реальною гарантією безпеки. Однак альянс не поспішав запрошувати Україну.
 
Трамп проти
 
За словами Трампа, перспектива вступу України до Альянсу є непрактичною та малоймовірною.
 
Він також зазначив, що США продовжать надавати допомогу Україні, «але ми хочемо, щоб вона була безпечною».
 
«Натомість будь-які гарантії безпеки мають бути підтримані європейськими та неєвропейськими військами. Якщо ці війська будуть розміщені в Україні як миротворчі сили, вони не повинні бути розміщені як частина місії НАТО і до них не має застосовуватись 5 стаття Статуту НАТО. Також має бути жорсткий міжнародний нагляд за лінією розмежування», – сказав голова Пентагону Піт Хегсет у середу.
 
Він також наголосив, що американських військ в Україні не буде.
 
Жорстка заява про кордони
 
Піт Хегсет невтішно для України прокоментував можливість повернення до кордонів країни до 2014 року.
 
«Ми теж хочемо суверенної та процвітаючої України. Але треба почати з того, щоб визнати: повернення до кордонів України до 2014 року — нереалістична мета. Переслідування цієї ілюзорної мети лише продовжить страждання», – сказав новий глава Пентагону.
 
На думку Хегсета, досягти зупинки війни можна лише поєднавши «міч союзників» з «реалістичною оцінкою» бою, що відбувається на полі.
 
«Президент Трамп прямо говорив американському народу та багатьом лідерам: зупинка бойових дій та досягнення міцного світу – це один із головних пріоритетів. Він збирається завершити цю війну за допомогою дипломатії, посадивши за стіл переговорів Росію та Україну. Пентагон у цьому допоможе», – сказав Хегсет.
 
Відповідальність на Європу
 
Європейські члени НАТО, заявив Хегсет, мають надалі надавати левову частку допомоги Києву. За його словами, Вашингтон «більше не терпітиме незбалансованих відносин» зі своїми союзниками.
 
«Забезпечення європейської безпеки має бути пріоритетом для європейських членів НАТО, – сказав він. — Як частина цього, у майбутньому саме Європа має надавати основну частину летальної та нелетальної військової допомоги Україні».
 
Зеленський в інтерв’ю британській газеті Guardian говорив, що він не вважає за можливе забезпечення гарантій безпеки України без участі США. Зокрема, український президент зазначив, що американський ЗРК Patriot працює ефективніше за європейські системи ППО. “Тож навіть із цього окремого приблизно ясно, що без Америки гарантії безпеки будуть неповноцінними”, – сказав Зеленський.
 
 



Теги за темою
США Володимир Зеленський Пентагон
Джерело матеріала
loader
loader