Намір Трампа швидко закінчити війну може провалитися так само, як і «ядерне роззброєння КНДР» - експерт
Намір Трампа швидко закінчити війну може провалитися так само, як і «ядерне роззброєння КНДР» - експерт

Намір Трампа швидко закінчити війну може провалитися так само, як і «ядерне роззброєння КНДР» - експерт

Намір президента США Дональда Трампа якнайшвидше закінчити війну Росії проти України може спіткати така ж доля, як і його попереднє бажання досягти домовленості з північнокорейським диктатором Кім Чен Ином про ядерне роззброєння КНДР.

Таку думку експерт з питань регіональної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак висловив в ефірі «Радіо NV», передає Укрінформ.

"Коли Дональд Трамп сказав, що може домовитися про ядерне роззброєння з КНДР, я був одним з небагатьох, хто вірив, що в нього така "кавалерійська атака" вийде. А вона не вийшла. І тепер, коли Дональд Трамп говорить, що він зараз "усе порішає", я думаю, що він насправді "не порішає"... Ми побачимо зовсім іншу ситуацію, зовсім інші розмови й інший тон у розмовах США, коли вони приїдуть на саміт НАТО в Гаагу, тому що з'ясується, що без морального лідерства США у світі і посада президента Сполучених Штатів зовсім не така, як зараз здається", - сказав Їжак.

Він зауважив, що українцям поки що не варто панікувати з приводу можливих домовленостей, бо "прямо зараз нічого не відбувається".

"В тому, що проголошено (щодо початку перемовин про завершення війни - ред.), немає такої ситуації, як була навколо "Мінських угод" - прямо зараз щось підписується. Зараз просто анонсовані розмови, особисті зустрічі (Трампа і Путіна - ред.) ще невідомо як відбудуться. Потім команда, призначена Дональдом Трампом, ті чотири особи, почнуть їздити у Київ і Москву і досягати певних угод", - зазначив експерт.

За його прогнозом, військова допомога США, яка вже зарезервована для України, не припиниться.

Водночас, за словами Їжака, для багатьох стало шоком, що США готові "одним махом" відмовитися від світового морального лідерства і стати "одним з полюсів цього світу, навіть регіональним американським полюсом".

"Це шокує, але, я думаю, це занадто радикальна революція, щоб можна було сказати, що завтра весь світ зміниться. Ми ще кілька місяців будемо дивитися, як ці нові ініціативи (Трампа - ред.) лягають у світові тенденції", - резюмував експерт з питань регіональної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень.

Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп в ході телефонної розмови з лідером РФ Володимиром Путіним у середу, 12 лютого, зокрема, обговорив питання України.

Також Трамп поговорив із Президентом Володимиром Зеленським. Зокрема, спілкування з українським лідером тривало близько години. Сторони обговорили можливості досягнення миру, готовність працювати разом, технологічні можливості тощо.

Після цього Трамп назвав ці розмови «дуже гарними й позитивними», наголосивши при цьому на необхідності припинити війну Росії проти України.

Фото: ЕРА

Теги за темою
війна Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader