Попри травматичний досвід російських вторгнень, Орбан і Фіцо обирають Путіна - ЗМІ
Попри травматичний досвід російських вторгнень, Орбан і Фіцо обирають Путіна - ЗМІ

Попри травматичний досвід російських вторгнень, Орбан і Фіцо обирають Путіна - ЗМІ

Популістські ультраправі партії вже при владі в Італії, Угорщині та Словаччині, входять до правлячих коаліцій у Нідерландах, Хорватії та Швеції, а також мають реальні шанси замінити центристські еліти у Франції, Німеччині та Австрії.

Однак за цією хвилею успіху, яка загрожує зруйнувати весь ліберально-центристський порядок ЄС, назріває розкол серед самих популістів, що може стати їхньою ахіллесовою п’ятою. Хоча деякі з них, як, наприклад, партія "Брати Італії" прем'єр-міністра Італії Джорджи Мелоні, лояльні до НАТО й опору Заходу жорстокій війні Володимира Путіна проти України, багато, якщо не більшість, популістів демонструють тривожну прихильність до російського диктатора і готовність виправдовувати звірства його злочинного режиму. Прихильність, яку путінські агенти наполегливо намагаються використати, зазначає Найджел Джонс в газеті The Telegraph, передає ZN.UA.

Ця прихильність до агресії Кремля часто — як у випадку з правлячою партією Віктора Орбана "Фідес" в Угорщині — породжена чистим опортунізмом, оскільки Росія забезпечує майже всі енергетичні потреби Угорщини; але в інших місцях популісти захоплюються тим, як Путін жорстко розправляється зі своїми критиками заради власної вигоди, і, безсумнівно, хотіли б наслідувати його у відносинах з власними опонентами.

Автор також вказує на авторитарного прем'єр-міністр Словаччини Роберта Фіцо, який відвідав Путіна нібито для обговорення продовження поставок російського газу в його країну.

Оскільки Фіцо не супроводжували словацькі дипломати під час поїздки, є підозри, що він також обговорював питання зміцнення тісніших зв'язків з Москвою. Фіцо часто виступав проти України й погрожував вислати українських біженців зі Словаччини.

"Товаришуючи з тираном у Кремлі, Орбан і Фіцо забувають про трагічну історію власних країн, які зазнали вторгнення з боку Росії. У 1956 році російські танки криваво придушили антикомуністичну революцію в Будапешті, а в 1968 році радянські танки зробили те ж саме, щоб знищити більш м'який комуністичний режим в Чехословаччині", — пише Джонс.

Однак найбільше занепокоєння серед усіх європейських друзів Путіна, враховуючи статус Німеччини як найсильнішої економіки ЄС і найбільш населеної держави, викликає позиція націоналістичної партії "Альтернатива для Німеччини".

Партія зараз посідає друге місце в опитуваннях з більш ніж 20 відсотками голосів, у нинішній передвиборчій кампанії до виборів у Німеччині, що відбудуться 23 лютого. Джонс стверджує, що агентам Путіна не потрібно багато працювати, адже офіційна передвиборча платформа "Альтернативи для Німеччини" вже містить заклики до припинення військової підтримки України з боку Німеччини та відновлення поставок російських енергоносіїв.

Крім того, партія пронизана антиамериканськими діячами, які вважають за краще підлабузнюватися до Москви.

Джерело матеріала
loader