США не можуть бути єдиним посередником для досягнення миру
США не можуть бути єдиним посередником для досягнення миру

США не можуть бути єдиним посередником для досягнення миру

Не треба так емоційно зразу реагувати на заяви нового глави Пентагону Піта Геґсета.

Зараз – не це головне і він, наскільки відомо, не є у групі переговорників з Росією.

Там ключові ролі будуть у Марко Рубіо, Джона Реткліффа, Майка Волца і Стіва Віткоффа. До того ж, всі вони – «продовження рук» президента США Дональда Трампа.

Головне – не програти ключовий наратив, що це агресія і російська загарбницька геноцидна війна проти України зі всіма міжнародно-правовими наслідками, а не війна «with Russia/Ukraine».

США мають бути важливим посередником і можна вітати спроби нової американської команди на чолі з Дональдом Трампом знайти рішення припинення широкомасштабної війни.

Але вже очевидно, що США не можуть бути єдиним посередником для досягнення саме справедливого й довготривалого миру. Потрібні у перемовинах «ядерні» Велика Британія, Франція. Мабуть, не обійдеться без задіяння Китаю.

Потрібно оновити/підсилити українську переговорну команду.

Поки є готовність чинити далі опір агресору – головним суб'єктом рішення є не посередники, яким ми б впливовими вони не були, а найбільш активна частина народу України, насамперед ЗСУ, Сили оборони у цілому, волонтери...

Ну і, звісно, ті, хто має офіційно представляти Україну назовні, насамперед президент України Володимир Зеленський, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга і (премʼєр-міністр України – за посадою, а не реальною діяльністю).

Поки складається враження, що зараз граємо не ми, а нас...

Причому дуже швидко заганяють.

Тому динаміку ідей і дій треба збільшити кардинально, а задіяність всіх можливих механізмів для відстоювання національних інтересів України посилити (а не стріляти собі у ногу з недопуском опонентів на важливу міжнародну конференцію, якщо така участь очевидно допомагає спільній справі).

Треба, звісно, виходити з широкомасштабної війни, але не поспішати з рішеннями. Спиратися на волю народу.

Не допустити «Мінськ-3» – такий, здається, чудовий був слоган...

Головне: не допустити «Мюнхен-2» та «Стамбул-2»!

Джерело матеріала
loader
loader